Akne giderici krem nasıl seçilir?

Kategori: Cilt bakımı - 2.579 viewsYorum Yazın
Akne giderici krem nasıl seçilir?

Akne giderici krem kullanarak özellikle yüzünüzdeki sizi rahatsız eden noktalardan kurtulabilirsiniz. Dermatolog muayenesi ile akne tipinizi belirleyerek acne kremi tercihini yapabilirsiniz. En iyi akne kremi her cilt tipi için hatta her cilt için farklı seçilmelidir.

Bu makalede; akne giderici krem nasıl seçilir, acnelyse krem, benzamycin krem, aknetrent krem, ımex akne kremi, luis bien akne kremi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Akne giderici krem kullananlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Akne giderici krem önerileri

Reçete ile yazılan akne giderici krem yanında reçetesiz OTC ürünler de sivilce ve izleri için kullanılabilir.

Akne giderici krem önerileri için öncelikle cilt tipinizi bilmelisiniz. Akneye eğilimli tipler genellikle yağlı cilt tipi ve hassas cilt tipleri için geçerlidir.

Akneyi kontrol etmek, durumunuzun ciddiyetine bağlı olarak zor olabilir, ancak imkansız değildir. Dermatologlar, salisilik asit, benzoil peroksit ve Adapalen dahil birkaç bileşenle akne kremi önerebilir. Kimyasal bileşikleri farklı olsa da, her bir bileşen sivilcesiz cilt bakımı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Akne kremi akne tipine göre belirleniyor!

Akne kremi veya acne kremi seçerken aknenin nedenini bilmek önemlidir.  Hijyen, hormonlar ve genetik gibi çok sayıda faktör akne oluşumunu tetikleyebilir.

akne giderici krem-acne kremi-akne krem-akne kremi-acnelyse -benzamycin krem-akne için krem-akne kremi eczane-akne tedavisi kremi-aknetrent krem-anti akne kremi-anti akne kremi kullananlar-en iyi akne kremi-imex akne tedavisinde-ımex akne kremi-luis bien akne kremi-luis bien anti akne
Akne giderici krem kullananlar etkili sonuçlarını bildiriyor!

Aknenin oluşum nedeni akne krem seçiminde de etkilidir.

Akne giderici krem kullananlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Anti akne kremi içeriğindeki etken maddeler

Genel olarak anti akne kremi içeriğinde aşağıdaki etken maddelerden bir veya birkaçı kullanılabilir.

 • Salisilik asit. Salisilik asit, stratum corneum’u (cildin dış tabakası) pul pul döker ve gözeneklere nüfuz ederek sebumu giderir.
 • Benzoil peroksit. Benzoil peroksit sivilceyi tedavi etmek için sadece sivilceye katkıda bulunan bakterileri öldürdüğü için değil, aynı zamanda tıkanmış gözenekleri önlemeye ve temizlemeye yardımcı olduğu için de yararlıdır.
 • Adapalen. Retinoidler, gözenekleri körfezde yağ ve iltihaptan uzak tutmak için cilt hücresi döngüsünü düzenler.
Akne kremi ile sivilcelerden kurtulun!
Anti akne kremi kullananlar sivilcelerinden nasıl kurtulduğunu anlatıyor!
Acne kremi

Akne giderici krem kullananlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Akne için krem kullanımı

Akne türleri ve akne için krem seçimi, akne tedavisi kremi seçimi nasıl yapılır?

Akne için krem seçerken aknenin analizine göre karar vermek gerekiyor.

 • Hormonal akne için krem. Çenenizin ve çene hattınızın etrafına ani bir sivilce serpmesi biçiminde görülür. Adet döneminize kadar geçen hafta içinde en iyi bilinen akne ile mücadele bileşenlerinden ikisi olan salisilik asit ve benzoil peroksit eşleştirin.
 • Beyaz kafalı akneler. Ortasında beyaz bir nokta bulunan tipik bir sivilce türüdür.  Tıkanmış gözeneklerden kaynaklanır. Salisilik asidi gizli silahınız olarak düşünün. Beta-hidroksi asit, gözenekleri temiz tutmak için cilt yüzeyindeki fazla yağı gidermeye ve ölü hücreleri pul pul dökmeye yardımcı oluyor.

Akne kremi nasıl belirlenir?

 • Enflamatuar akne Papüller. Küçük, kırmızı sivilceler biçiminde kendini gösteriyor. Bunlar bir tür iltihaplı sivilcedir ve bakterilerin işidir. En iyi akne tedavisi kremi benzoil peroksit içerenlerdir. Bu tür sivilcelerde akne tedavisi kremi etken maddesi Benzoil peroksit sivilceye neden olan bakterileri öldürebilir ve iltihabı azaltabilir.
 • Enflamatuar akne püstüller. Beyaz veya sarı sıvıyla dolu kırmızı, kızgın görünümlü sivilcelerdir. Bunlar belirsiz bir şekilde beyaz noktalara benzeyebilir, ancak aslında iltihaplı akne ailesindendir. Püstül tipi akne tedavisi kremi bakterileri öldüren benzoil peroksit içermelidir.
 • Kistik Akne. Akne tedavisi kremi kistik aknelerde yeterli olmayabilir. Kortizon enjeksiyonuna veya antibiyotik gibi oral bir ilaca ihtiyacınız olabilir. Dermatolog randevusu ile karar verilmelidir.

En iyi akne kremi hangileridir?

En iyi akne kremi ile ilgili çok fazla soru geliyor. Aşağıda en çok merak edilen en iyi akne kremi alternatifi olarak yer alan kremler hakkında bilgiler yer alıyor.

 • Acnelyse akne krem. A vitamini de içeren bu krem çok etkilidir. Acnelyse akne krem 20 gramlık tüplerde ve yalnızca eczanelerde satılıyor. Derinin alt ve üst tabakasına da etki ettiği için Acnelyse akne krem en iyi akne kremi listesinde yer alıyor. Acnelyse akne kremi eczane tarafından satılıyor.
 • Benzamycin krem. Doktor kontrolünde akne tedavisinde kullanılıyor. Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen bir üründür. Benzamycin krem, en iyi sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda yer alan bir üründür. Benzamycin topikal jel etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal üründür. Akne kremi eczane listesi içerisinde yer alıyor.

En iyi akne kremi hangisi?

 • İmex akne kremi. ımex akne kremi nedir? İmex krem; tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir tür antibiyotiktir. imex akne tedavisinde neden tercih ediliyor? İltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği kremler arasındadır. imex akne tedavisi için yoğun olarak kullanılıyor.
 • Luis bien akne kremi. luis bien akne kremi yani luis bien anti akne kremi neden tercih ediliyor? Anti Akne Bakım Kremi; içerisindeki salisilik asit sayesinde cildi yeniler. Tıkanmış gözenekleri açar ve derinlemesine temizler. Gözeneklerin sıkılaşması için yardımcı olur ve cilt dokusunun pürüzsüz olmasına katkı sağlar. Antibakteriyel özelliği ile akne ve sivilcelerin tekrar oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Anti Akne kremi ciltteki sivilce ve siyah noktaları giderir. Luis bien anti akne kremi ciltte sebum dengeleme işlevi görerek yeni sivilce oluşumunu engeller. Cildi yeniler, besler ve yoğun bir bakım sağlar. Luis bien akne kremi eczane dışında da satılabiliyor.
 • Aknetrent krem nedir? Aknetrent krem, hiçbir tedaviye yanıt vermeyen şiddetli nodüler akneleri tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Etken maddesi izotretinoin‘dir. İlaç, ciltte yüksek oranda kurumaya neden olur.

Anti akne kremi kullananlar hangi faydaları elde ediyor?

Anti akne kremi kullananlar internet üzerinden pazarlanan OTC ürünleri tercih edebiliyor. Reçetesiz satılan ürünlerin Anti akne kremi kullananlar arasında hatırı sayılır bir müşterisi bulunuyor.

Dermatolog önerisi olmadan Anti akne kremi kullananlar yorumlarına göre karar vermeyiniz.

Akne giderici krem kullananlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Akne kremi ile sivilce tedavisi gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!