Göğüste sivilce neden olur?

Kategori: Cilt bakımı - 2.398 viewsYorum Yazın
Göğüste sivilce neden olur?

Göğüste sivilce (goguste sivilce) ? Göğüs ve dekolte sivilceleri nasıl geçer? Göğüs dahil vücudun herhangi bir yerindeki sivilce, cildin gözenekleri yağ, ölü cilt hücreleri ve diğer yabancı maddeler tarafından tıkandığında ortaya çıkar. Tıkanmış gözenek içinde bakteriler de birikerek ağrılı, iltihaplı sivilcelerin gelişmesine neden olur. Göğüste sivilcelenme tipik olarak hormonlardaki değişiklikler, aşırı sebum yağı üretimi, zayıf cilt hücresi döngüsü ve yüzde akneye yol açan diğer faktörlerden kaynaklanır.

Terlemeden veya kirlendikten sonra sivilce etrafındaki alanı temizlemek için antibakteriyel sabun kullanın. Cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmak için komedojenik olmayan losyonlarla değiştirin. Göğüste sivilcelenme için aşağıda tarifini verdiğimiz bitkisel maske tariflerini uygulayabilirsiniz.

Bu yazıda; göğüste sivilcelenme neden olur, göğüste çıkan sivilce için tedaviler, göğsümde iltihaplı sivilce var gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz bilgiler ilginizi çekecektir.

Ayrıca göğüste sivilcelenme için çözüm önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Göğüste sivilce (goguste sivilce)

Göğüste sivilce (goguste sivilce) neden olur? Akne, gözeneklerinizi tıkayan ve deride propionibacterium akne adı verilen belirli bir bakteri türünün bolluğuna yol açan ölü deri hücrelerinin birikmesinden kaynaklanır. Sonuç olarak, cildiniz iltihaplanır ve beyaz nokta, siyah nokta veya sivilce oluşumuna neden olur.

göğüste sivilce-goguste sivilce-göğüste sivilce çıkması-göğüste sivilcelenme-memede çıkan iltihaplı sivilceler-göğsümde iltihaplı sivilce-meme ucunda sivilce-memenin kahverengi kısmında sivilce-göğüste çıkan sivilce-göğüste sivilce çıkması-gögüs üstünde sivilce-iki göğsümün ortasında sivilce-gögüs altinda sivilce-memede sivilce çıkması-gögüs kenarında sivilce-gögüs arasi sivilce-memede çıkan sivilceler
Göğüste sivilcelenme

Göğüste sivilce çıkması veya göğüs arası sivilce (gögüs arasi sivilce) gençler için daha yaygındır, ancak her yaştan insanı etkileyebilir. Sivilce ayrıca cildinizdeki yağ bezlerinin olduğu her yerde ortaya çıkabilir. Bu nedenle sırtınızda, yüzünüzde, meme ucunda sivilce, iki göğsümün ortasında sivilce oluşabilir.

Göğüste sivilcelenme neden olur?

 • Su kaybını önleyen veya engelleyen cilt bakım ürünleri kullanmak
 • Kortikosteroidler, testosteron veya lityum gibi ilaçlar
 • Giysilerden kaynaklanan sürtünme
 • Aşırı terleme
 • Sabun, çamaşır deterjanları ve diğer hijyen veya temizlik ürünlerinden sert kimyasalların uygulanması
 • Stres
 • Diyet
 • Şekerli gıdalar
 • Vücudun susuz kalması
 • Egzersiz yapmak
 • Kuru cilt ve güneşe maruz kalma
 • Yağlı nemlendiriciler
 • Makyaj ve parfüm

Göğüste sivilce çıkması için neler yapılabilir?

Göğüste sivilce çıkması sık rastlanılan bir durumdur. Panik yapmadan uygulanabilecek çözümler bulunuyor. Göğüste çıkan sivilce için cilt izlerinden kaçınmaya, sivilceleri daha az fark edilir hale getirmenize ve sivilcenin neden olduğu duygusal stresi azaltmanıza yardımcı olacak birçok tedavi vardır. 

Cilt gözeneklerinin tıkanmaması için nazik ovma ve komedojenik olmayan kremler kullanın. Salisilik asit ve benzoil peroksit içeren tezgah üstü vücut yıkamaları, hafif iltihaplı sivilcelerin biraz rahatlamasını sağlayabilir. Ayrıca, cilt için travmatik oldukları için kaba veya sert vücut peeling uygulamalarından kaçının.

Göğüste sivilcelenme için doğal tedavi seçenekleri ile sonuç alınamayan durumlarda dermatolog randevu seçeneği mutlaka değerlendirilmelidir.

Dekolte bölgesindeki sivilce tedavisi

Göğsümde iltihaplı sivilce

Göğsümde iltihaplı sivilce var bitkisel tedavi olarak ne uygulayabilirim sorusu sıklıkla soruluyor. Göğüste çıkan sivilce veya göğüste sivilce çıkması için doğal tedaviler önce yaşam biçimi değişiklikleri denenebilir.

Göğüste çıkan sivilce veya göğüste sivilce çıkması durumunda yapılabilecek yaşam tarzı değişiklikleri nelerdir?

 • Özellikle egzersiz yaptıktan, bahçede çalıştıktan veya terledikten sonra alanı temiz tutmak gögüs üstünde sivilce çıkmasını engelleyebilir
 • Şeker içeriği yüksek gıdalardan kaçınmak
 • İki göğsümün ortasında sivilce (gögüs arasi sivilce) var diyenler göğüs gibi bölgelere makyaj, parfüm veya losyon uygulamaktan kaçınmalıdır
 • Egzersiz yaparken ve daha sıcak aylarda bol giysiler giymek
 • Boya ve koku içeren çamaşır deterjanları kullanmamak

Göğüste sivilcelenme için bitkisel tedaviler

Göğüste sivilcelenme için bitkisel tedaviler genellikle çok olumlu sonuçlar verebiliyor. Aşağıdaki bitkisel tedaviler göğsümde iltihaplı sivilce veya iki göğsümün ortasında sivilce çıktı diyenler için doğal çözüm sunuyor.

Gögüs üstünde sivilce için çay ağacı yağı maskesi

Çay ağacı yağı, akne ve diğer rahatsızlıkları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan alternatif bir cilt ilacıdır. Cilde doğrudan uygulanabiliyor.

Göğüste sivilce çıkması için tarçın ve bal maskesi

Tarçın ve bal, göğse uygulandığında potansiyel olarak güçlü bir sivilce savaşçısı oluşturabilir. Tarçın antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve organik bal, bakteri ile savaşan bir ajan olarak çalışabilir. Bunlar birlikte sivilceye yol açan bakteri ve iltihabı azaltabilir. Bunları haftalık olarak veya yeni lekeler için gerektiğinde kullanmak güvenlidir.

Göğüste sivilce çıkması maskesi için malzemeler

Göğüste çıkan sivilce için maske nasıl yapılır?

1 çay kaşığı tarçın ile 2 yemek kaşığı organik balı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Maskeyi göğsünüzün her yerine uygulayabilir ve 30 dakika sonra durulayıp veya gece boyunca leke tedavisi olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca göğüste sivilcelenme için çözüm önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Göğüste sivilce çıkması için evde bitkisel maske tarifleri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!