İltihaplı sivilce nasıl geçer?

Kategori: Sivilce izleri - 1.284 viewsYorum Yazın
İltihaplı sivilce nasıl geçer?

İltihaplı sivilce nasıl geçer sorusu ile sıklıkla karşılaşmamızın nedeni yaygın bir sorun olmasından kaynaklanıyor. O halde iltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler ile sonuç alabilirsiniz.

Bu yazıda; yüzdeki iltihaplı sivilce nasıl geçer evde, iltihaplı sivilceye ne iyi geliririnli sivilce nasıl geçer gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

İltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

İltihaplı sivilce nasıl geçer evde?

Ara sıra yüzünüzdeki sivilceler sizin tarafınızdan hala anlaşılabilir. Ama ya sivilce iltihaplanırsa? Boyut büyümüş ve kırmızımsı renkte, iltihaplı olabilir ve bu çok acı verici olmalıdır. Bu can sıkıcı değil mi? Bu olursa, iltihaplı sivilcelerden kurtulmak için (iltihapli sivilce nasil gecer) aşağıdaki yöntemleri uygulamayı deneyin.

İltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler

İltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler (iltihapli sivilce nasil gecer) uygulayabilirsiniz. İşte yüzdeki iltihaplı sivilce nasıl geçer evde uygulayabileceğiniz yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Yüzdeki iltihaplı sivilce nasıl geçer?
 • Sivilce sıkmaktan sakının. Bu sivilcelerin varlığından çok rahatsız olsanız bile, onları sıkmamaya çalışın. Unutmayın, eliniz tekrarlarla dolu olabilir ve sonuç olarak durumu daha da kötüleştirecektir. Kasıtlı olarak çözülen iltihaplı sivilce, sadece daha sonra kaybolması zor olan sivilce izlerinin izlerini bırakacaktır.
 • Buz paketi uygulayabilirsiniz. Bir bez veya temiz havlu hazırlayın, ardından buz küplerini içine sarın. Sivilcelerin olduğu kısma bastırın ama çok bastırmayın. Acı ve kızarıklık azalıncaya kadar tekrarlayın.
 • Peeling sivilceleri kurutabilir. Eksfoliasyon, ölü deri hücrelerini çıkarmak için iyidir, ancak iltihaplı akne yaşayan yüzde bir ovma kullanmayı geciktirin. Peeling yapıldığında sürtünmeli ovma sadece iltihaplı bölgelerde ağrıya neden olmakla kalmaz, aynı zamanda yaralanmalara ve sivilcelerin çıkmasına da neden olabilir. Sivilcelerden kaçınarak yüzünüze peeling yapabilir veya sivilcelerin iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

İltihaplı sivilceye ne iyi gelir?

İltihaplı sivilceye ne iyi gelir?

Hafif ile orta dereceli iltihaplı sivilceniz varsa, tezgah üstü cilt bakım ürünlerinin bir kombinasyonunu kullanarak sivilcelerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

 • Yüz temizleyici. Nazik, aşındırıcı olmayan bir temizleyici ölü cilt hücrelerini ve gözeneklerinizi tıkayabilecek ve sivilcelere neden olabilecek fazla sebumu temizlemeye yardımcı olacaktır.
 • Benzoil peroksit. Benzoil peroksit , sivilceye neden olan bakterilerin büyümesini durdurarak çalışan popüler bir reçetesiz sivilce bileşenidir. Benzoil peroksiti reçetesiz satılan birçok sivilce kreminde, jelinde ve temizleyicisini bulabilirsiniz.
 • Reçetesiz retinoidler. A vitamininden elde edilen ilaçlar olan retinoidler, akne tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Retinol ve adapalen gibi hafif retinoidleri kremlerde, jellerde ve sivilce tedavisi için tezgahta satılan diğer ürünlerde bulabilirsiniz.

İrinli sivilce nasıl geçer?

İrinli sivilce nasıl geçer? İltihaplı akne, bakteri, yağ ve ölü deri hücreleriyle derinden tıkanmış şişlik, kızarıklık ve gözeneklerden oluşur. Bazen Propionibacterium acnes (P. acnes) adı verilen bakteriler de iltihaplı sivilcelere neden olabilir. Komedonal akne olarak da adlandırılan inflamatuar olmayan akne cilt yüzeyine daha yakındır ve bakteriyel bir temeli yoktur.

 • Benzoil peroksit. İnflamasyonu azaltarak olabilir. Cildinizi kurutabilir, bu nedenle leke tedavisi olarak kullanmak en iyisidir.
 • Salisilik asit. Bu bileşen bir dökülme etkisine sahiptir ve ölü deri hücrelerini gözeneklerinin derinliklerinden uzaklaştırır. Ayrıca iltihaplı akne lezyonlarının geri gelmesini engellerken onları parçalamaya da yardımcı olabilir. Cildinizin her yerinde kullanabilirsiniz, ancak nemlendirici ile takip ettiğinizden emin olun, çünkü zamanla kuruluğa neden olabilir.
 • Kükürt. Bu bileşeni birçok akne tedavisi ürününde bulacaksınız, ancak hafif, iltihaplanmayan akne için en iyi sonucu verir. İltihaplı sivilcenizi daha da kötüleştirmeyecek olsa da, muhtemelen onu tedavi etmek için fazla bir şey yapmayacaktır.

Sivilce iltihabı nasıl geçer?

İltihaplı sivilceleri tedavi etmek bazen imkansız bir görev gibi gelebilir. Yağsız nemlendirici, jel bazlı temizleyici ve benzoil peroksit leke tedavisi içeren basit bir cilt bakımı rutini benimseyerek başlayın.

Bununla birlikte cildinize gerektiği gibi bakmazsanız, iltihaplı akne tedavisi işe yaramaz. Sivilce iltihabı nasıl geçer? Denediğiniz tedavi seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için şu ipuçlarını izleyin:

 • Herhangi bir akne lezyonunu patlatmaya çalışmamalısınız, ancak bu özellikle iltihaplı akne için önemlidir. Bunu yapmak iltihabı artırabilir ve yayılmasına neden olabilir.
 • Yüzünüzü sabah ve gece nazik, jel bazlı bir temizleyici ile yıkayın.
 • Spordan hemen sonra duş alın.
 • Temizleme rutininizi bir mantıksız gelse bile yağsız nemlendirici kullanın. Bu adımı atlamak, cildinizdeki doğal yağları ve suyu tüketebilir. Buna karşılık, yağ bezleriniz daha fazla yağ üretir ve bu da daha fazla akneye yol açar.
 • Her gün güneş koruyucu bazlı bir nemlendirici veya fondöten kullanın. Bu, cildinizi UV ışınlarından korumaya yardımcı olurken, cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getiren retinoidler veya diğer tedaviler kullanıyorsanız da bu bir zorunluluktur.
 • Makyaj yapıyorsanız, gözeneklerinizi tıkamayacak veya sivilcelerinizi daha da kötüleştirmeyecek yağsız ve komedojenik olmayan seçeneklere bakın. Ayrıca, gece yüzünüzü yıkamadan önce makyajınızı iyice çıkardığınızdan emin olun.

İltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüzdeki iltihaplı sivilce nasıl geçer doğal çözümler gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!