Sivilce için maske

Sivilce için maske

Sivilce için maske yaparak çözüm sağlayabilirsiniz. Sivilce için maske kullanarak siz de sivilcesiz bir yüze kavuşabilirsiniz! Bu sayede 5 yıl hatta 10 yıl gençleşmek fırsatlarını yakalayabilirsiniz! Büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Dünya yüzeyinde milyonlarca kişinin sivilcesiz, lekesiz bir yüze ve cilde kavuşmasını sağlayan, gençlik sırrı veren ünlü doktorlar sivilcesiz bir yüz için için size özel hediye niteliğindeki önerileri sunuyor. Benzersiz ve etkileyici gelişmeleri bir an önce yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i sivilcesiz ve lekesiz bir yüze kavuşanların tercihi olan denenmiş önerileri de inceliyor ve sivilcelerinden kurtuluyor!

Sivilce için maske tarifleri doğal çözümün adresidir. Cildinizdeki ve yüzünüzdeki sivilcelerle mücadele etmek için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel tarifler olduğunu biliyor musunuz? Sivilce giderici maske tarifleriyle yüze sivilce için maske yapabileceğiniz gibi sivilce ve lekeler için doğal sivilce maskesi uygulayabilirsiniz.

Bu yazıda sivilce için maske başlığı altında okuyabileceğiniz konular

 

Sivilce için maske (sivilce icin maske)

Sivilce için ilaç, sivilce kremi ve sivilce lazer tedavisi yanında sivilce giderme için sivilcelere doğal çözüm olarak evde kolayca maske tarifleri yapabilirsiniz. Ev yapımı sivilce yüz maskeleri sivilce izlerinden kurtulmak ve akne izlerini ortadan kaldırmak için mükemmel doğal ilaçlar vardır. Bu tarifler, cildinizi besleyen ve akne ile ilgili problemleri ortadan kaldıran çeşitli bileşenler içerir.

Mükemmel doğal tarifler arasında inanılmaz basit ama etkili çözümleri deneyebilirsiniz. Bu tarifler, cildinizi besleyen ve akne ile ilgili problemleri ortadan kaldıran çeşitli bileşenler içerir. Ev yapımı sivilce bakımları arasında limon suyu, salatalık ve baldan yapılan yüz maskeleri yer alıyor.

Sivilceler için doğal maske tariflerini uygulamadan önce yüzdeki gözenekleri açmak için ılık suyla duş, yüze kese yapmak gibi uygulamalar işe yarayabilir. Basit bir tarif olarak kaynamış su buharını bir kaba koyarak bir örtü ile yüzünüze buhar gelecek şekilde başınızdan itibaren örtün. Bu halde 5-7 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

 

Sivilce için yüz maskesi

Sivilce için yüz maskesi yaparken bal, yeşil çay, şeker ve limon mükemmel bileşenlerdir. Bal, doğanın güçlü antibiyotiktir. Yeşil çay antioksidan deposudur. Ayrıca anti-mikrobiyal ajan olarak işlev görür ve inflamasyonu azaltır. Limon sıkılaştırıcı, büzücü olarak davranır ve fazla yağı kurutur. Şeker ölü cilt hücrelerinin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar ve gözenekleri açar.

 

Yeşil Çay, bal, limon, şeker ile sivilce için yüz maskesi malzemeleri

Sivilce ve lekeler için doğal sivilce maskesi

Tüm malzemeleri karıştırın ve macunu yüzünüzün üzerine uygulayın – göz, ağız ve kaşlar hariç. Sivilce ve lekeler için doğal sivilce maskesini yavaş ve dairesel bir hareketle macunu yüzünüze 1-2 dakika boyunca sürün. 10-15 dakika bekletin. Ilık su ile durulanır iken, ilave edilen peeling etkileri için bir bez kullanın.

 

Sivilce için maske-sivilce için yüz maskesi-Sivilce için en iyi maske-Sivilce yaraları için maske-Sivilce ve sivilce izleri için maske-Sivilceli ve lekeli ciltler için maske-Yüzdeki sivilce ve lekeler için maske-Sivilcelere bitkisel çözüm-Sivilce için Aspirin maskesi kullananlar-Sivilce giderici maske-sivilce maskesi

Sivilce için maske tarifleri (sivilce icin maske) Photo: Pexels-Pixabay

 

Sivilce giderici maske

Sivilce giderme konusunda doğa o kadar çok mucize sunuyor ki! Bu sivilce giderme doğa mucizelerinden biri aloe vera bitkisidir. Aloe vera, antioksidanlarla dolu bir antiinflamatuar ajandır. Tarçın doğal bir antimikrobiyal maddedir.

Sivilce giderici maske malzemeleri

 • 1 çay kaşığı tarçın (tercihen seylan)
 • 3 tatlı kaşığı çiğ bal
 • 2 çay kaşığı aloe vera suyu

Aloe Vera ile sivilcelere doğal çözüm tarifi

Tüm malzemeleri karıştırın ve macunu yüzünüzün üzerine uygulayın. Sivilcelere doğal çözüm maskesini göz, ağız ve kaşlar hariç kullanın. Aloe vera ile sivilcelere doğal çözüm tarifini yavaş ve dairesel bir hareketlerle yüzünüze bir dakika sürün. 10 dakika bekletin.

Bu maske sivilce ve siyah noktaların çıkarılması için iyidir. Hassas bir cildiniz varsa bu maskeyi kullanmayın. Dayanılmaz bir yanma hissi hissediyorsanız, hemen yıkayın.

Sivilce ve siyah noktaların çıkarılması konusunda maske dışında uygulamaları siyah nokta temizleme işlemini videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Sivilce için Aspirin maskesi kullananlar

Sivilce için Aspirin maskesi yaparak yüzdeki sivilceleri, yara izlerini ve kızarıklıkları azaltabilirsiniz. Aspirin, akne ile mücadeleye yardımcı olan salisilik asit içerir. Ayrıca, Aspirin, anti-inflamatuar bir ilaçtır ve akne sorunlarınızı azaltmak için mükemmel bir çözümdür.

 

Sivilce için Aspirin maskesi malzemeleri

Birkaç damla su al ve çözülünceye kadar Aspirin tabletlerine dök. Eğer cilt temizleme maskesi yapacak zamanınız yoksa su yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz. Tahriş olmuş cildinizde yatıştırıcı bir etkisi olacak ve gözeneklerinizi temizleyecektir.

Aspirin tabletlerini parmaklarınızla alabileceğiniz kümeler gibi granüle çözecek doğru miktarda damla aldığınızdan emin olun.

Karma cildiniz varsa, yumurta akı ekleyin. Kuru ciltler için zeytinyağı ekleyin. Aspirin karışımını yüzünüze sürün ve göz çevresinden kaçının. 15 dakika bekletin ve yumuşak ıslak bir bezle hafifçe silin.

Sivilce için Aspirin maskesi kullananlar arasına katılarak Aspirin maskesinin sadece bir uygulamasıyla, cildinizi daha pürüzsüz ve yumuşak hissedersiniz. Sivilcenin şiddetli bir şekilde azaldığını görmek için maskeyi haftada bir kez kullanın.

Aşağıdaki videoda Aspirin maskesi tarifini izleyebilirsiniz.

 

 

Sivilcelere bitkisel çözüm

Sivilce giderici maskeler için evde yapılabilecek yüzdeki sivilce ve lekelere ne iyi gelir sorusunun cevabı doğal çözümler arasında zerdeçalın faydaları ihmal edilemeyecek kadar önemlidir.

Sivilce ve lekelere ne iyi gelir sorusunun doğal cevabı olarak zerdeçal verilebilir. Zerdeçal anti-inflamatuar ve antioksidan etkilere sahiptir. Kaliteli zerdeçal giysileri lekeleyebilir, ancak yüzdeki lekeleri temizler.

Zerdeçal ile sivilce tedavisi bitkisel

 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 3 tatlı kaşığı çiğ süt / yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı bal

Yüzdeki sivilcelere maske tarifi

Yüzdeki sivilcelere maske hazırlamak için tüm malzemeleri karıştırın ve macunu göz çevreniz hariç yüzünüze sürün. Zerdeçallı sivilce geçirici maskeyi uygulamak ve parmaklarınızın lekelenmesini önlemek için bir makyaj fırçası veya pamuk topları kullanın. Sivilce geçirici maskeyi 10-15 dakika bekletin.

İpucu: Dökülmeleri önlemek için lavabo etrafına kağıt havlu koyduğunuzdan emin olun.

Pamuklu bir top veya bez ile çıkarın. Sarı bir renk kalıntısı varsa, suyla karıştırılmış seyreltilmiş elma sirkesi veya hafif bir tonikle temizleyebilirsiniz.

 

Yüzdeki sivilce ve lekeler için maske

Sivilce için en etkili çözümlerden biri sivilce maskesi doğal bir tarifi yapmaktır. İşte papaya meyvesi bu sivilce maskesi doğal tarifin önemli bir bileşenidir. Çünkü yüzdeki sivilce ve lekeler için maskede kullanılan papaya ölü deri hücrelerini temizler ve iltihabı azaltır.

 

Yüzdeki sivilce ve lekeler için maske malzemeleri

 • 2 yemek kaşığı taze papaya püresi (tohumsuz)
 • 1 tatlı kaşığı çiğ bal
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi / zeytinyağı

 

Sivilceli ve lekeli ciltler için maske tarifi

Tüm malzemeleri karıştırın ve sivilceli ve lekeli ciltler için maske macununu yüzünüzün üzerine uygulayın. Göz çevrenizden maskeyi uzak tutun. 15 dakika kadar yüzünüzde tutun.

Ilık su ile durulanır iken, ilave edilen peeling etkileri için bir bez kullanın. 

Sivilce ve sivilce izleri için maske, salatalık yüz maskesi

Doğal sivilce tedavisi için doğanın sunduğu mükemmel bir malzeme olarak ‘salatalık’ sizleri bekliyor.

Sivilce ve sivilce izleri için maske malzemeleri

 

Evde sivilce tedavisi

Salatalık ile evde sivilce tedavisi maskesi yapabilirsiniz. Bunun için salatalığı kabuğuyla beraber rendeleyin. Diğer malzemelerle beraber karıştırın. Son olarak şekeri ekleyin. Yüzde sivilce tedavisi için yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve durulayın.

Sivilce için doğal yöntemler yatıştırıcı maske cildinizi pürüzsüz hale getirecek ki bu da genellikle akneden gelen sertlik hissi uyandırabilir. Sivilce için doğal yöntemlerden salatalık maskesini uyguladıktan sonra soğuk suyla durulayın.

 

Sivilce için en iyi maske

Doğal, bitkisel çözümler arasında sivilce için en iyi maske hangisi diye sorulursa genellikle çay ağacı yağını tercih edenlerin sayısı hatırı sayılır düzeyde oluyor.

Çay ağacı yağı ile yüzdeki sivilce yaraları için maske hazırlayarak sivilce nasıl geçer evde sorusuna etkili bir cevap verebilirsiniz. Çay ağacı yağı sivilce tedavisinde mükemmel sonuçlar doğurabilir.

Çay ağacı yağı ile yüzdeki sivilceler için maske malzemeleri

 • 10 ml çay ağacı yağı
 • 30 ml Jojoba yağı
 • 10 ml limon yağı
 • 10 ml lavanta esansiyel yağı

 

Sivilce yaraları için maske

Çay ağacı yağı cildinizin doğal olarak ürettiği yağa benzemez, aksine daha fazla sebum ve ölü deri hücrelerini kesen ve gözenekleri engelleyen bir çözücü gibidir. Antibakteriyel özellikleri aynı zamanda bakteriye neden olan akneleri yok eder ve daha fazla salgın ortaya çıkarır.

Çay ağacı yağı, cilde doğrudan kullanım için uygundur, ama asla yutulmamalıdır. Kullanmadan önce daima sulandırarak seyreltilmelidir.

Tüm malzemeleri karıştırın ve yüzde sivilcelere son vermek için bir pamuklu çubuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulayın. Yüzde sivilcelere son vermek için çay ağacı yağı maskesini sivilceler üzerinde 10 dakika kadar kalmasını sağlayın. Daha sonra ılık suyla temizleyip nemlendirici uygulayabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sivilce için maske (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] cildinize çok önemli iyileştirici katkılar sağlayabilecektir. Bu yazıda akne maskesi, sivilce izleri için maske tarifleri, sivilce lekeleri için maske önerileri […]

 2. […] akne lezyonlarına % 5’lik bir çay ağacı kremi uygulanarak sonuçlar gözlenmiştir. Bu çalışmada sivilce ve […]

 3. […] kabuğu sivilce maskesi tarifini uygulayarak ciltteki tahriş olmuş bölgeleri, kızarıklıkları, sivilce ve akne ve […]

 4. […] cildinizi besler, aynı zamanda aşırı sebumu gözeneklerin içinden emer. Bu sivilce karşıtı maske, cilde besleyici, peeling ve temizleyici faydalar […]

 5. […] başınızda, evinizde! Kolayca yapabileceğiniz, evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz sivilce izleri için maske tarifleri cildinize çok önemli iyileştirici katkılar […]