Sivilce izleri

Kategori: Sivilce izleri - 1.353 viewsYorum Yazın
Sivilce izleri

Sivilce izleri çok can sıkıcı bir sorundur. Ömür boyu size eşlik edecekleri korkusu bazen kabusunuz olabilir. Panik yapmayın. Hayatta her şeyin bir çözüm var. Olumlu bakın. En azından sivilce izleri tedavisi için deneyebileceğiniz pek çok yöntem var.

Bu yazıda;sivilce izleri nasıl geçer, sivilce izleri için krem, sivilce izlerine ne iyi gelir, sivilce izleri için maske, sivilce izleri için krem eczane fiyatları, sivilce izlerine kesin çözüm, sivilce izleri nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir, sivilce izleri geçer mi gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz bilgiler ilginizi çekecektir.

Akne izleri nasıl geçer doğal yöntemler çözüm önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak ayrıcagenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Sivilce izleri

Akne izleri inatçıdır ve tek bir tedavi herkes için en iyisi değildir. Aşağıdaki yaklaşımlardan biri veya birkaçı, yara türünüze, cilt türünüze ve yara izinin ciddiyetine bağlı olarak cildinizin görünümünü iyileştirebilir.

sivilce izleri-akne izleri-sivilce izleri nasıl geçer-sivilce izleri için krem-sivilce izlerine ne iyi gelir-sivilce izleri için maske-sivilce izleri için krem eczane-sivilce izlerine kesin çözüm-sivilce izleri nasıl geçer doğal	-sivilce izleri geçer mi
Sivilce izleri

Evde cilt bakımı ile akne izleri giderilebilir. Güneş kremi kullanmak, yara izi olmayan cilt ile yara izi arasındaki kontrastı sınırlamaya yardımcı olabilir. Azelaik asit veya hidroksil asit içerenler gibi bazı ilaçlı kremler de işe yarayabilir.

Sivilce izlerine kesin çözüm

Sivilce izlerine kesin çözüm içinneler yapılabilir? Yumuşak doku dolgu maddeleri kullanılabilir. Cilt altına kollajen, yağ veya diğer maddeleri enjekte etmek, cildi girintili izlerin üzerine doldurabilir. Amaç, izleri daha az fark edilir hale getirmektir. Sonuçlar geçicidir, bu nedenle etkiyi korumak için tekrar tedavilere ihtiyaç vardır. Bu yöntemin cilt renginde çok az değişiklik riski vardır.

 • Steroid enjeksiyonu. Bazı kabarık yara izlerine steroid enjekte etmek cildinizin görünümünü iyileştirebilir.

Sivilce izleri nasıl geçer doğal, kozmetik ve medikal estetik çözümler

Akne izleri konusunda pek çok tedavi yaklaşımı bulunuyor. Dünyaca ünlü Mayo Clinic öne çıkan yaklaşımları şu şekilde listeliyor:

 • Lazer yüzey yenileme. Bu yaklaşım giderek daha popüler hale geliyor ve genellikle bir zamanlar dermabrazyon ile tedavi edilen yara izlerinde kullanılmaktadır. Bu tekniğin koyu tenli veya keloid geçmişi olan kişilerde yan etki riski artmıştır.
 • Diğer enerji bazlı prosedürler. Darbeli ışık kaynakları ve radyofrekans cihazları, cildin dış katmanına zarar vermeden yara izlerini daha az fark edilir hale getirmeye yardımcı olur. Sonuçlar belirsizdir ve tekrar tedavilere ihtiyacınız olabilir.
 • Dermabrazyon,. Bu prosedür genellikle daha şiddetli yara izleri için ayrılmıştır. Doktorunuz, hızla dönen bir fırça veya başka bir cihazla cildin üst katmanını çıkarır. Yüzey izleri tamamen giderilebilir ve daha derin akne izleri daha az fark edilebilir görünebilir. Olası ciddi yan etkiler arasında yara izi ve cilt rengindeki değişiklikler yer alır.
 • Kimyasal soyma peeling. Doktorunuz, cildin üst tabakasını çıkarmak ve daha derin izlerin görünümünü en aza indirmek için yara dokusuna kimyasal bir çözelti uygular. Sonuçları korumak için hafif ve orta kabukları tekrarlayabilirsiniz. Sadece bir derin kabuğa sahip olabilirsiniz. Olası yan etkiler, özellikle koyu ten üzerinde kullanılan derin peelinglerde cilt rengindeki değişiklikleri içerir.
 • Cilt iğneleme, dermaroller. Doktorunuz, alttaki dokuda kollajen oluşumunu uyarmak için derinin üzerine iğne çivili bir cihaz yuvarlar. Sivilce izleri için güvenli, basit ve muhtemelen etkili bir tekniktir. Cildin rengini değiştirme riski minimumdur. Sonuçlar belirsizdir ve tekrar tedavilere ihtiyacınız olabilir.
 • Estetik ameliyat. Doktorunuz, yumruk eksizyonu adı verilen küçük bir prosedür kullanarak, sivilce izlerini tek tek keser ve yarayı dikişlerle veya bir deri grefti ile onarır. Alt kesilme adı verilen bir teknikle doktorunuz, bir yara izinin altındaki lifleri gevşetmek için deri altına iğneler yerleştirir.
 • OnabotulinumtoxinA (Botox). Bazen sivilce etrafındaki cilt büzüşür. Botoks enjekte etmek çevredeki cildi rahatlatır ve bu da sivilce izinin görünümünü iyileştirebilir. Sonuçlar geçicidir, bu nedenle etkiyi korumak için tekrar tedavilere ihtiyaç vardır.

Sivilce lekelerine ne iyi gelir krem önerisi

En etkili ve en iyi leke giderici eczanedeki kremler, sivilce izleri için krem listesini inceleyebilirsiniz.

 • Medecassol krem
 • Expigment krem
 • Contractubex krem
 • Fito krem
 • Nadixa krem

Akne izleri nasıl geçer evde tarif önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!