Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm

Kategori: Sivilce izleri - 112.729 viewsYorum Yazın
Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm

Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm sağlayabilir. Sivilce kremi kullanarak siz de pürüzsüz bir yüze kavuşabilirsiniz! Doğru sivilce kremi ile 5 yıl hatta 10 yıl genç görünmek fırsatlarını yakalayabilirsiniz! Böylesine büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Dünyada milyonlarca kişinin sivilcelerden kurutularak, pırıl pırıl bir yüze ve cilde kavuşmasını sağlayan, gençlik sırrı veren ünlü doktorlar sivilcesiz bir cilt için için size özel hediye niteliğindeki önerileri sunuyor. Benzersiz ve etkileyici gelişmeleri bir an önce yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i pürüzsüz ve lekesiz bir yüze kavuşanların tercihi olan denenmiş önerileri de uygulamak için inceliyor!

Sivilcelerden kurtulma yolları arasında sivilce kremi önemli bir yere sahiptir. Sivilce için krem kullanmak hangi durumlarda etkili olabilir. Sivilce kurutucu sivilce kremi nasıl kullanılır? Sivilcelere kesin çözüm nedir sorusunun cevabı tahmin ettiğinizden kolay olabilir. Tebrikler, sivilce, akne ve sivilce izi nasıl geçer, cilt lekesi nasıl yok edilir konusunda en iyi hazırlanmış bilgi ve tariflere ulaştınız! Bugüne kadar sivilce ile yaşadığınız mücadelede kazanan taraf siz olabilirsiniz. Basit ama doğal yöntemlerle hayatınızda yani cildinizde ve yüzünüzde artık sivilce izi kalmayacak! En etkili sivilce kremi, en iyi sivilce kremi isimleri ve daha neler neler! Hepsi bu yazıda sizi bekliyor!

 

Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm

Bu yazıda okuyabileceğiniz başlıklar sivilce ve izlerinden kurtulma konusunda yol gösterici olabilir.

Sivilce neden çıkar?

Cilt gözeneklerinin yağ ve ölü hücre kalıntılarıyla kapanması sivilce olarak bilinen cilt sorununu ortaya çıkarıyor. Sivilceler en çok yüz, alın, göğüs, sırt ve omuzlarda görülüyor. Sivilce her yaştan insanda görülebilen bir cilt sorunudur. Ancak özellikle genç, ergen yaştakilerde daha fazla görülüyor.

Sivilce neden çıkar sorusuna verilebilecek cevaplar şunlardır:

 • Fazla yağ üretimi
 • Yağ ve ölü deri hücreleri tarafından tıkanmış gözenekler
 • Bakteriler
 • Bir tür hormonun aşırı aktivitesi (androjenler)

Pekiyi sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? Bu arada akne ile sivilce arasındaki fark nedir onu da açıklayalım. Akne daha çok ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler için kullanılıyor. Fazla yağ üretimi ve hormon dengesizliklerinden kaynaklanıyor. Sivilce ise kıl köklerinin, diplerinin iltihaplanması olarak tanımlanıyor. Genellikle ikisi aynı cilt yapısını ifade etmek için de kullanılıyor.

Sivilce kıl köklerinden sebum olarak bilinen yağ salgısının yağ bezleri tarafından cilde ulaşan kanallarının tıkanmasıyla ortaya çıkar. Öncelikle kıl folikülleri bakteriler, hormon fazlalığı, aşırı yağ üretimi gibi nedenlerle tıkanabilir. Bu tıkanma sonucu sebum yani yağ maddesi cilde ulaşamaz. Aynı zamanda ölü hücrelerin cilt yüzeyine çıkarak deriden atılması da mümkün olmaz. Bu durumda tıkanma ve birikme artar. Sivilce yapısı ortaya çıkar.

Sivilce oluşumunu sağlayan ortam çevresel etkilerle de örneğin kimyasal maddeler, kirlilik vb. bakteri üremesine daha uygun hale gelir. Bu durumda şişlik, kızarıklık ve ciltte kabarma meydana gelir. Bir süre sonra içeride biriken iltihap sivilce sıkma veya patlaması sonucu dışarıya akar.

 

Sivilcelerden kurtulma yolları

Sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? Elbette, hemen moralinizi bozmayın, karalar bağlamayın. Sivilcelerden kurtulma yolları bulunuyor. Sivilcelerden kurtulma yolları konusunda dünyada başarıyla uygulanan onlarca yöntem bulunuyor.

 

Sivilcelere kesin çözüm

Sivilcelere kesin çözüm için ilaç tedavisi, lazer tedavisi, steroid enjeksiyonları, kimyasal peeling yöntemleri yanında sivilce tedavisi olarak sivilce nasıl geçer doğal yöntemler de tercih edilebilir.

 

Sivilcelere kesin çözüm olabilecek önlem ve uygulamalar

 • Yüzü etkili yıkayarak sivilce temizleme. Yüz veya sivilceli bölgeyi yıkamak ve temizlemek sivilce oluşumunu ve yayılmasını engelleyebilir. Sivilce önlemek için yapılması gereken, her gün cilt yüzeyinde biriken aşırı yağ, kir ve teri temizlemektir. Yüzünüzü günde iki defadan daha fazla yıkamak, sivilceleri daha da kötüleştirebilir. Yüzünüzü cildi kurutan sert temizleyicilerle yıkamayın. Alkol içermeyen bir temizleyici kullanın.
 • Cilt tipinizi öğrenin. Cilt tipiniz yağlı, kuru, karma olabilir. Yağlı ciltler daha çok sivilce oluşumuna yatkındır. Bu nedenle sivilce kurutucu veya sivilce giderici sivilce ürünleri tercihinde cilt tipinize uygun olanı seçmelisiniz.
 • Sivilcelerden kurtulmak için cildinizi nemlendirin. Çünkü cildi nemlendirmek, gözeneklerin açık kalmasına ve sivilce oluşumuna uygun ortamı engellemeye yarar.
 • Sivilce tedavisi için reçetesiz ilaçlar ve sivilce ürünleri kullanabilirsiniz. Gözenek açıcı, sivilce kapatıcı, sivilce giderici krem, losyon, sabun gibi çözümleri deneyebilirsiniz. Aşağıda sivilce giderici kremler ve sivilce sabunu konusunda detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.
 • Sivilce maskesi yapabilirsiniz.
 • Beslenme düzenindeki karbonhidrat ve şekerleri kısıtlamanız sivilce tedavisinde olumlu sonuçlar doğurabilir. Bazı durumlarda sivilce kremi, sivilce hapları, sivilce maskesi tarifleri veya sivilce kürü sonuç vermeyebilir. Yalnızca beslenmede şeker ve karbonhidratı azaltmak sivilce ve izlerinin giderilmesinde önemli katkı sağlayabilir.

 

Sivilce kremi

Sivilce için krem kullanmak sivilce tedavisi uygulamalarında en çok başvurulan yöntemler arasındadır. Burada bir noktaya değinmek gerekiyor. Gençlik dönemlerinde veya hormonal dengesizlik yaşandığında ortaya çıkabilen sivilce tedavisi için çok fazla acı çeken çok ciddi salgınlar olmadıkça, ilaçlı reçeteli ilaçlara başvurmak son çare olmalıdır.

Çünkü doğal sivilce kürleri, bitkisel çözümler çoğu zaman işe yarayabilir. Örneğin beslenme ile ilgili yapacağınız düzenlemeler sonuç verebilir. Bununla birlikte sivilce kremi kullanmaya doktorunuz karar verdiyse en etkili sivilce kremi nedir sorusu aklınıza gelebilir.

 

En etkili sivilce kremi, en iyi sivilce kremi

Sivilce geçirme yöntemleri arasında sivilce geçirici krem kullanmaya karar verdiyseniz aşağıdaki satırlar size yol gösterici olabilir.

Cilt gözenekleriniz ölü deri hücreleri ve aşırı yağ ile tıkandığında, cilt iltihaplanmasına neden olan bakterilerin birikmesine izin verir. İlk olarak sivilce, akne sonra nodüller ve kistler gibi şiddetli inflamatuar formlara dönüşen komedonal akne yani siyah nokta ve beyaz başlıklı iltihaplı sivilce olarak gelişir.

En etkili sivilce kremleri nasıl seçilir?

 • Ergenlik sivilceleri tedavisi
 • Kistik sivilce tedavileri
 • Retinol ürünleri

En etkili sivilce kremi önerilerinin bile işe yarayabilmesi için ilk yapılması gereken gözeneklerin açılmasıdır. En etkili sivilce kremini belirlerken içeriğinde gözenek açıcı etken madde bulunmasına dikkat edilebilir. Salisilik asit, zamana göre test edilmiş gözenek açıcı bir etken maddedir.

En etkili sivilce kremi için gözenek açıcı maddelerin yanında içeriğinde anti bakteriyel maddeler de olmalıdır. Benzoil peroksit, mükemmel anti-bakteriyel özellikleri nedeniyle bu konuda kanıtlanmış bir bileşendir. Sülfür, cilt iltihabının azaltılmasına yardımcı olabilecek bir başka iyi antimikrobiyal ajandır. Pek çok ürünün anti-bakteri özellikleri için kullandığı iyi bir doğal bileşen ise çay ağacı yağıdır. Etkinliği iyi test edilmiş ve doğaseverler için iyi bir seçenektir. Özellikle bitkisel sivilce kremi için çay ağacı yağı vazgeçilmezdir. İster evde bitkisel sivilce kremi yapın isterseniz kozmetik olarak satın alın içeriğinde çay ağacı yağının bulunmasına dikkat edin.

En etkili sivilce kremi veya en iyi sivilce kremi içeriğinde olması gereken bir özellik de ciltteki fazla yağın, sebum salgısının kontrol edilmesidir. Bu amaçla akne çatlaklarını önlemek için yağ bezleri tarafından üretilen fazla yağı kontrol etmelisiniz. İzotretinoin gibi oral ilaçlar genellikle bu konuda dermatolog tarafından önerilmektedir. Bununla birlikte, bazı cilde doğrudan uygulanan bileşenler de cildinizdeki fazla yağı kontrol etmede iyidir. Bunlar arasında dimetikon, glikolik asit, hiyazinik asit, B5 vitamini, retinol ve ayrıca salisilik asit bulunur.

 

Sivilce için krem önerileri

En etkili sivilce ve leke kremi olarak tercih edebileceğiniz ürünleri reçeteli ve reçetesiz olarak ikiye ayırmak gerekiyor. Elbette bu listeyi en iyi sivilce kremleri gibi algılamak doğru değildir. Aşağıdaki liste editörlerimizin sivilce tedavisi için krem kullanımı konusundaki araştırmaları sırasında ulaşabildikleri bilgiler ve doktor görüşmeleri sonucu oluşturulmuştur. Amacımız en iyi sivilce kremleri markaları ve isimleri listesi hazırlamak değildir.

Reçeteli sivilce kremi isimleri

 • BENZAMYCIN topikal sivilce kremi. Krem prospektüsüne göre kullanım alanı ve içeriği şu şekildedir. BENZAMYCIN içerisinde benzoil peroksit ve eritromisin adlı etkin maddeleri içeren, cilt üzerine uygulanmak üzere hazırlanan jel kıvamında bir üründür. Ürünün bir kutusunda benzoil peroksit içeren 40 g jel, 1.6 g aktif eritromisin içeren plastik flakon, karıştırıcı plastik çubuk ve 6 mL % 70 etil alkol içeren şişeden oluşmaktadır. Ürün karıştırıldıktan sonra kullanılmak üzere formüle edilmiştir. BENZAMYCIN sivilce (akne) oluşumunun önlenmesinde kullanılmaktadır.
 • FUCİDİN %2 krem. FUCİDİN sivilce kremi 20 mg Fusidik asit içeriyor. Yardımcı maddeler olarak bütilhidroksianisol, setil alkol, gliserol, sıvı parafin, potasyum sorbat, polisorbat 60, beyaz yumuşak parafin ve saf su içeriyor. FUCİDİN’in etkin maddesi olan Fusidik asit; bir antibiyotik olup birçok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir. FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • ISOTREXIN jel 30 G sivilce kremi. ISOTREXIN 30 g’lık alüminyum tüpte, jel şeklinde, etkin madde olarak isotretinoin ve eritromisin içeren ve akneye (sivilce) karşı kullanılan bir ilaçtır. ISOTREXIN hafif-orta şiddetli aknenin haricen tedavisinde kullanılır ve hem iltihaplı, hem de iltihapsız bozuklukların tedavisinde etkilidir.

Sivilce için krem

 • IMEX Merhem. 1 g merhem 30 mg Tetrasiklin hidroklorür içerir. Beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanyum oksit, kahverengi demir oksit, kırmızı demir oksit yardımcı maddeleri bulunuyor. IMEX deri üzerine uygulanan antibiyotikler sınıfına ait tıbbi bir üründür. IMEX, tetrasiklin hidroklorür adlı etken madde içermektedir. Bu madde bakterileri öldürür. MEX, iltihaplı (yangılı) formları başta olmak üzere, yüzeysel akne tedavisinde kullanılır.
 • CLEOCIN T. CLEOCİN, ağızdan alman ve linkozamid grubu bir antibiyotik olan klindamisin (klindamisin hidrokloürü şeklinde) içeren bir kapsüldür. Çeşitli deri enfeksiyonları, akne, selülit, kıl dibi iltihabı (fronkül), abse gibi durumların tedavisi için kullanılıyor.
 • NADİXA beyaz ya da beyazımtrak rengi olan, belli bir kokusu olmayan bir kremdir. Temel aktif maddesi olan nadifloksasin bakteri – mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. 30 g’lık tüplere doldurulur. NADİXA hafif veya orta derecedeki iltihaplı akne (sivilce) tedavisinde kullanılıyor.
 • MADECASSOL. 1 g merhem 10 mg Centella asiatica”nın titre edilmiş ekstresini içeriyor. MADECASSOL, yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılıyor.
 • ERİTRETİN. ERİTRETİN hafif ve orta şiddetli akne tedavisinde endikedir. İnflamasyonlu ve inflamasyonsuz lezyonların tedavisinde etkilidir.
 • CLINDOXYL JEL. CLINDOXYL, anti-akne preparatları olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahildir. Klindamisin, aknedeki bakterilere karşı etkinliği olan bir antibiyotiktir. Benzoil peroksit komedonların (siyah nokta ve beyaz nokta) azaltılmasında etkilidir. Aynı zamanda aknedeki bakterileri öldürücü etkiye de sahiptir ve cildi daha az yağlı yapar. CLINDOXYL akne tedavisinde kullanılıp, aşağıda belirtilen hususlarda yardımcı olur. Aknelere sebep olan bakterileri azaltır. Akne sayısını azaltır. Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur. Cildi daha az yağlı yapar. CLINDOXYL, jel formunda olup, 25 ve 50 g’lık tüplerde bulunmaktadır.
 • Skinoren % 20 30 Gr Krem. 1 g Skinoren krem, 0.2 g (% 20) mikronize Azelaik asit içerir. Akne vulgaris’in topikal tedavisi, melazma için kullanılıyor.

 

Sivilce kremi-sivilce ilacı-en etkili sivilce kremi-sivilcelerden kurtulma-sivilcelerden kurtulma yolları-sivilce için krem-sivilcelere kesin çözüm-sivilce için maske-sivilce kurutucu-sivilcelere çözüm-sivilce kurutma-sivilce geçirme-sivilceler için-sivilce yok etme-sivilce hapı-sivilce-sivilce izleri için krem-sivilce lekelerine çözüm-yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer-ciltteki kahverengi lekeler-sivilce izleri nasıl geçer-yüz lekeleri için kesin çözüm-cilt lekeleri-sivilce-sivilce kremi-sivilcelere kesin çözüm-sivilce hapı-sivilce maskesi-güneş lekesi tedavisi-siyah nokta-salyangoz kremi

Sivilce kremi ve sivilce izleri için çözüm yolları

 

En iyi sivilce ilacı

Dermatolog muayenesi sonrası size özel krem veya kapsül, tablet gibi formlarda sivilce ilaçları bulunuyor. Elbette en iyi sivilce ilacı (sivilce ilaclari) doktorunuzun sizi muayenesi sonrası reçete ettiği ilaçtır. Eş, dost tavsiyesi veya internette bulabileceğiniz en iyi sivilce ilacı önerilerini doktor onayı olmadan kullanmayınız.

Aşağıda ülkemizde reçete edilebilen en etkili sivilce ilacı (sivilce ilaclari) olarak bilinen toplam 60 adet sivilce ilacı isimleri ve firmaları yar alıyor. Doktorunuzla görüşerek en etkili sivilce ilacını düzenli kullanın ve sivilcelerden kurtulun! İşte en etkili sivilce ilaçları olarak değerlendirilebilecek ilaçların listesi!

 

Sivilce tedavisinde kullanılan sivilce için ilaç isimleri

Sivilce tedavisinde kullanılan sivilce için ilaç isimleri arasında jel, krem, losyon, çözelti olarak formüle edilenler yer alıyor. Aşağıda sivilce ve izlere kesin çözüm için uzman dermatologların önerdiği ve reçete ettiği sivilce ve sivilce izleri için krem markalarını bulabilirsiniz.

Türk İlaç Rehberi sitesine göre ilaç sınıfı sivilce ilaçları olan ilaçların listesi

 • ACNELYSE 20 gr krem – Abdi-ibrahim
 • ACNELYSE FORT jel %0.05 40 G – Abdi-ibrahim
 • ACNELYSE jel %0.025 40 G – Abdi-ibrahim
 • ACNEMIX 46.6 gr jel – Bilim
 • AKELA % 2 30 gr jel – Akur
 • AKELA FORT % 4 30 gr jel – Akur
 • AKNEFLOKS %1 30 gr krem – Berko
 • AKNEFUG BP 10 % 0.05 50 ml losyon – Orva
 • AKNEFUG BP 5 % 0.05 50 ml losyon – Orva
 • AKNILOX % 4 30 gr jel – Akur
 • AKSIL 10 mg 20 gr krem – Embil
 • AKSIL-2.5 20 gr krem – Embil
 • AKSIL-5 20 gr krem – Embil
 • AKSIL-5 fondotenli 20 gr krem – Embil
 • AZELDERM 0.2 gr 30 gr krem – Orva
 • BENZAC AC % 5 60 gr jel Taymed
 • BENZALIN topikal jel 25 gr – Farma-tek
 • BENZALIN topikal jel 50 gr – Farma-tek
 • BENZAMYCIN topikal 46.6 gr jel – Farma-tek
 • BENZOXIN %5+1 tropikal jel- Solebio
 • CLAMINE-T 10 mg 30 ml losyon – Abdi-ibrahim
 • CLEOCIN T %1 topikal çözelti 30 ml – Pfizer
 • CLINDOXYL jel 25 gr – Glaxo-smithkline
 • CLINOPER jel 25 gr – Argis
 • DIFFERIN % 0.1 jel 30 G – Eczacıbaşı İlaç
 • DIFFERIN % 0.1 jel 30 G – Taymed
 • DIFFERIN %0.1 30 G jel – Liba
 • ERITRETIN 30 gr jel – Bailleul
 • ERITRETIN 30 gr jel – Akur
 • ERITRETIN 30 gr jel – Akur
 • ERITSA % 2 30 gr jel – Dincsa
 • ERITSA % 4 30 gr jel – Dincsa
 • ERYACNE %4 30 gr jel – Taymed
 • ETREXIN jel 30 G – Vem-ilac
 • FINACEA 0.15 gr/gr %15 30 gr jel – Bayer
 • FINACEA 0.15 gr/gr %15 30 gr jel – Intendis İlaç
 • ISOTREXIN jel 30 G – Glaxo-Smithkline
 • MAGNIS %1 30 gr krem – Santa-farma
 • MUNDERM jel 30 G – Helba
 • NADACNE %1 30 gr krem – Innogens
 • NADIXA %1 30 gr krem – Ferrer-Adeka
 • OXIMIN jel 25 gr – Drogsan
 • PALEXIL jel %0.1 30 G – Kocak
 • SIVEX 50 gr losyon – Orva
 • SKINOREN % 20 30 gr krem – Bayer
 • SKINOREN % 20 30 gr krem – İntendis İlaç
 • SULFAFUR %10 krem (30G) – Akur
 • TERKUR 30 gr krem -Orva
 • TRE %0.05 krem (30 G) – Akur
 • TRE %0.05 krem (30 G) – Bailleul
 • TRETIN 30 gr krem – Akur
 • TRETIN 30 gr krem – Akur
 • TRIAKNE %10 emulsiyon jel 50 G – Orva
 • TRIAKNE %5 emulsiyon jel 50 G – Orva
 • ZINDACLIN %1 jel 30 gr – Farmasel

 

Sivilce ve sivilce izleri için krem

Reçetesiz kozmetik ürün olarak sivilce ve sivilce izleri için krem konusunda da zengin bir seçenek listesi sizi bekliyor. Bu konuda uzman editörlerimiz dermatologlara danışarak bir liste hazırladılar. Listede haricen kullanabileceğiniz sivilce ve sivilce lekeleri için krem markaları ve kozmetik ürünler yer alıyor.

Bu listedeki ürünler reklam amacıyla yerleştirilmemiştir. Liste bilgi vermek amacıyla editörlerimizin seçimine dayanmaktadır. Listedeki sivilce ve cilt lekeleri için krem markaları bir öneri niteliği taşımıyor. Siz kendi cilt tipinize, yaşınıza ve cildinizdeki sivilce oluşumuna göre bir sivilce ve cilt lekeleri için krem belirleyebilirsiniz.

Ziyaretçilerimiz yüz sivilce yaraları için krem önerilerini de soruyorlar. Eğer yüzünüzdeki sivilce oluşumu kist haline gelmişse veya yara boyutunda ise yüz sivilce yaraları için krem doktor tarafından verilmelidir. Aşağıda yer alan sivilce kremleri ve fiyatları genellikle çok ilerlememiş sivilce oluşumlarının tedavisinde kullanılıyor.

 

Sivilce kremleri ve fiyatları

Aşağıdaki listede yer alan serum, jel gibi formlardaki sivilce kremleri ve fiyatları yanında doğal sivilce kremi olarak evde yapabileceğiniz tarifler de olabilir. Ayrıca bazı ürünler bitkisel esaslı olup doğal sivilce kremi olarak da sunulabiliyor.

Sivilce kremleri ve fiyatları listenin hazırlandığı andaki fiyatları gösteriyor. Güncel fiyatlar için linkleri tıklamanız yeterlidir.

 

Sivilce hapı (Sivilce hapları)

Sivilce hapı veya daha genel olarak sivilce hapları konusunda da çok fazla soru geliyor. Sivilce sorunu yaşayanların ortak çare arayışlarından biri de sivilce hapı kullanarak sivilce tedavisi kesin çözüm elde etmektir. Sivilce hapları sivilce tedavisi kesin çözüm için doktor önerisiyle kullanılabilir.

Burada en çok bilinen ve merak edilen sivilce hapı isimleri ve etkileri ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.

 

Sivilce ilacı

Burada bulacağınız etkili sivilce ilaçları isimleri internet ortamında yapılan paylaşımlarda ismi en çok sorgulananlardan oluşuyor. Elbette sivilce tedavisi ilaç düzenlemesini uzman doktorların yapması gerekiyor. Buradaki etkili sivilce ilaçları isimleri ve açıklamaları sizin sivilce tedavisi ilaç ismi seçmeniz için değildir. Sivilce için en etkili ilaç doktorunuzun size özel yapacağı muayene sonrasında ortaya çıkacaktır.

Sivilce için en etkili ilaç konusunda yorumlar da gerçekçi olmayabilir. Çünkü başkasına iyi gelen bir ilaç sizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

Doğal sivilce ilacı olarak aşağıda vereceğimiz sivilce maskesi tariflerini ve sivilce tedavisi için yapabileceğiniz bitkisel kürleri de tercih edebilirsiniz. Sivilce ilaçları ile ilgili bilgiler ilaçların prospektüslerinden alınmıştır.

 

Sivilce ilacı isimleri

 • ROACCUTANE ROCHE 20 mg yumuşak jelatin kapsül. Bu sivilce ilacı ağızdan alınarak kullanılıyor. Etken maddesi vitamin A ile ilişkili ve retinoidler olarak isimlendirilen bir gruba dahil olan izotretinoin içeriyor. ROACCUTANE, aknenin (sivilcenin) şiddetli tiplerinin [örneğin; yumrulu (nodüler), yuvarlak (konglobat) akne veya kalıcı yara izi bırakma riski olan akne] tedavisinde kullanılır. ROACCUTANE’ı akneniz, antibiyotik ve cilt tedavileri dahil akne karşıtı tedaviler ile iyileşmediği takdirde kullanacaksınız. ROACCUTANE tedavisi dermatolog (cilt problemlerinin tedavisinde uzmanlaşmış hekim) tarafından denetlenmelidir.
 • ZORETANIN 20 mg 30 kapsül. Ağızdan alınarak kullanılıyor. Tıpkı ROACCUTANE gibi izotretinoin etken maddesini içeriyor.
 • AKNETRENT 20 mg yumuşak jelatin 30 kapsül. Ağızdan alınarak kullanılıyor. AKNETRENT şiddetli akne formlarının (nodüler veya konglobat akne, veya kalıcı yara izi bırakma riski olan akne) ve sistemik antibakteriyel ve topikal tedavi ile birlikte standart tedavilere yanıt vermeyen aknenin tedavisinde endikedir.
 • AZITRO 500 mg 3 film tablet. AZİTRO, makrolid olarak adlandırılan antibiyotik grubundandır. Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (apse veya çıban gibi) için kullanılıyor.

Burada belirtilen sivilce ilaçları veya sivilce hapları dışında da sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar mevcuttur. Güncel ve en etkili sivilce ilacı gelişmeleri için sitemizi takip etmeye devam edin.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] ağacı yağı sivilce ve akne için en etkili ilaç benzoil peroksit gibi etki edebilir. Benzoil peroksit içeren kremler nasıl sivilce tedavisinde […]

 2. […] saf zeytinyağı sürmek ciltte akne ve sivilcelere neden olabilir. Çünkü zeytinyağının biraz kalın olması, cildin tamamen emmesini […]

 3. […] akne tedavisinde kullanılıyor. Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen bir üründür. Benzamycin […]