1 gecede sivilce kurutma için 10 çok etkili öneri!

Kategori: Sivilce izleri - 1.540 viewsYorum Yazın
1 gecede sivilce kurutma için 10 çok etkili öneri!

1 gecede sivilce kurutma mümkün mü? Evet. Önce Aspirini ezerek yüzünüzü macun kıvamında sürün. 20 dakika sonra etkili bir cilt temizleme toniği kullanın. Daha sonra bir kömür maskesi (tüm akne türleri için faydalıdır) veya kükürt maskesi uygulayın. Son olarak bir benzoil peroksit jel veya kükürt jeli ile leke tedavisi yapın. Sabaha pürüzsüz bir yüzle günaydın deyin.

Bu yazıda; bir gecede sivilce kurutma yöntemleri tarifler, aktif sivilce kurutma maskesi tarifi, evde sivilce kurutma önerileri gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz bilgiler ilginizi çekecektir.

Ayrıca bir gecede sivilce kurutma yöntemleri gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 gecede sivilce kurutma

1 gecede sivilce kurutma için basit ama etkili yöntemleri önereceğiz. bu yöntemlerin bir bölümü ürünlerden oluşuyor. Dolayısıyla bir gecede sivilce kurutma için önceden sivilce kurutucu ürünleri almalısınız.

sivilce kurutma-1 gecede sivilce kurutma-bir gecede sivilce kurutma-sivilce kurutma yöntemleri-sivilce kurutma maskesi-aktif sivilce kurutma-evde sivilce kurutma-sivilce kurutma evde-sivilce kurutmak için-sivilceyi kurutmak için-iltihaplı sivilce kurutma-anında sivilce kurutma-sivilce kurutma kremi-1 günde sivilce kurutma-bir günde sivilce kurutma-hızlı sivilce kurutma-en hızlı sivilce kurutma-sivilce kurutma evde
Bir gecede sivilce kurutma yöntemleri
  • Hidrokolloid pansuman bandı uygulayın. Yara örtüsü olarak da kullanılan bu ürünler genellikle şeffaf bantlar şeklinde üretiliyor. Bir gecede ağrıyan bir sivilceyi azaltabilir ve genellikle sivilce ile birkaç gün içinde ilgilenir. Bandaj iltihaplı noktadan irin ve yağı emer. Ayrıca bakteri üremesini önlemek için asidik bir ortam yaratır. Özellikle aktif sivilce kurutma için hidrokolloid pansuman bandı sivilceyi pürüzsüz, kuru bir duruma indirerek bölgeye bir miktar nokta kapatıcı uygulamanıza ve hayatınızı kimse almadan yaşamaya devam etmenize olanak tanır. Önemli bir tören öncesi bu basit teknik çok işinize yarayabilir.
  • Benzoil peroksit deneyin. Aktif sivilce kurutma için gözenekleri tıkayan bakteri ve ölü cilt hücrelerini temizleyen benzoil peroksit kullanabilirsiniz. Gözenekleri kurutmanın yanı sıra gözenek içindeki bakterileri öldürür. Benzoil peroksit kremi yüzde 2.5 ile yüzde 10 arasında reçetesiz kullanabilirsiniz.

Sivilceyi kurutmak için Aspirin maskesi

Evde Aspirin maskesi yapmak sivilceyi kurutmak için çok etkili bir yoldur. Salisilik asit ölü deri hücrelerini çözerek gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve leke tedavisinde de gözenek içindeki pisliği çıkarır. Siyah noktalardan kurtulmanın yanı sıra yetişkin sivilceleri için de en iyi çözümdür. Ancak beyaz noktaları da patlatmak zorunda kalmadan karıştırmak için hızlı bir çözümdür.

5-6 adet Aspirini havanda ezerek üzerine macun kıvamına gelecek şekilde su ekleyin. Bu macunu sivilceyi kurutmak için sivilcelerin üzerine kalın bir tabaka olarak sürün. En az 20 dakika bekletin.

1 gecede sivilce kurutma mümkün! Çay ağacı yağı sivilce kurutma maskesi

Sivilce kurutma maskesi yapmak için doğal bileşikler arasında çay ağacı yağı öne çıkıyor. Çay ağacı yağı, özellikle akneyi önlemek veya ortadan kaldırmak için herhangi bir cilt bakım ürününde bulabileceğiniz en iyi bileşenlerden biridir. Yüksek dereceleri kızarıklığa ve tahrişe neden olabileceğinden, küçük dozlarda (tek başına veya diğer ürünlerin bir bileşeni olarak) kullanılmalıdır.

Çay ağacı yağı ile evde sivilce kurutma için 5 damla çay ağacı yağını 30 damla jojoba yağı ile seyreltin. Pamuklu çubuk kullanarak sivilce ve aknelerin üzerine bir veya iki kez sürün.

1 gecede sivilce geçirme yöntemi

1 günde sivilce kurutma mümkün mü? Sivilce kurutmak için hidrokortizon krem kullanılır mı?

1 günde sivilce kurutma için hidrokortizon kremi denenebilir. Reçetesiz satılan hidrokortizon kremi, arka arkaya üç geceden fazla kullanmadığınız sürece kızarıklık için hızlı bir çözüm olabiliyor. Çok kalın da sürmeyin: Dikkatli olmazsanız gözeneklerinizi tıkayabilir.

Hyaluronik asit bazlı bir hidrokortizon kremi bulmak en iyisidir çünkü hyaluronik asit, gözenekleri tıkamayan su bağlayıcı bir moleküldür.

Sivilce kurutma evde neler yapılabilir?

Sivilce kurutma evde yapılabilecek basit tedavilerle etkili sonuçlar sağlanabilir.

  • Diş macunu sivilceyi kurutmak için evde kullanılabilir.
  • Buz uygulayın. Kırmızı sivilceye buz, anında kan damarı daralması sağlar ve kızarıklığa yardımcı olur.
  • Sivilce patlatma
  • Hızlı sivilce kurutma maskesi

Anında sivilce kurutma maskesi

İltihaplı sivilce kurutma için de kullanabileceğiniz anında sivilce kurutma maskesi tarifi veriyoruz. Sivilce kurutmak için yeşil çay maskesi çok hızlı etkisiyle tercih ediliyor.

Yeşil çay, iltihaplanma ve sivilcelere neden olabilecek bakterilerle savaşmaya yardımcı olduğu bilinen flavonoidler ve tanenler içeriyor. Ayrıca iltihapla mücadele ettiği, sebum üretimini azalttığı ve akneye meyilli cilde sahip kişilerde P. acnes’in büyümesini engellediği gösterilen antioksidan epigallocatechin-3-gallate (EGCG) bakımından da yüksektir.

Yeşil çay hızlı sivilce kurutma maskesi

Yapılan bilimsel çalışmalar, akneli kişilerin cildine % 2-3 oranında yeşil çay özü uyguladıklarında önemli ölçüde daha az sebum üretimi ve sivilce yaşadıklarını göstermiştir

Yeşil çay hızlı sivilce kurutma maskesi nasıl yapılır?

Yeşil çayı kaynar suda 3-4 dakika demleyin. Çayı soğumaya bırakın. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın veya bir sprey şişesiyle püskürtün. 10 dakika veya gece boyunca bekletin ve ardından yüzünüzü suyla durulayın. Gerektiğinde günde 1-2 kez uygulayın. Buzdolabında 2 haftaya kadar saklanabilir.

Bir günde sivilce kurutma için işe yeşil çay maskesi ile başlayabilirsiniz. Yeşil çay, iltihabı azaltmaya ve bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar açısından da yüksektir. Cilde uygulanmasının sivilceleri önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir.

En hızlı sivilce kurutma için bal tarçın maskesi

Sivilce kurutma evde yapılacak doğal maskeler ile mümkün olabilir. Bal ve tarçın, anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Sivilceyi azaltmaya yardımcı olabilir.

En hızlı sivilce kurutma maskesi için malzemeler

Sivilce kurutma evde maske nasıl yapılır?

2 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçını macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Temizledikten sonra maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Maskeyi tamamen durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

Sivilce kurutma kremi

Sivilce kurutucu kremlerin içeriğinde bulunan etken maddeler içerisinde aşağıdakiler öne çıkıyor. Bu etken maddelerin olduğu sivilce kurutucu kremi tercih edebilirsiniz.

  • Salisilik Asit: Birçok sivilce ile mücadele tedavisinde bulunan güçlü bir eksfoliant. Gözeneklerinizi tıkayan ve lekeye katkıda bulunan ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur.
  • Kükürt: Fazla yağı emmeye ve lekeyi kurutmaya yardımcı olur.
  • Calamine: Tahriş olmuş bölgeyi yatıştırmaya ve serinletmeye yardımcı olur, bu nedenle sıklıkla zehirli sarmaşık ve sivrisinek ısırıkları gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Çinko Oksit: Cildi korur ve daha fazla tahriş olmasını önler.

Ayrıca sivilce kurutma yöntemleri çözüm önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

İltihaplı sivilce kurutma gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!