Lazerle sivilce tedavisi

Kategori: Lazerle sivilce tedavisi - 3.451 viewsYorum Yazın
Lazerle sivilce tedavisi

Lazerle sivilce tedavisi ne kadar etkilidir? Lazerle sivilce tedavisi ile siz de pürüzsüz bir yüze kavuşabilirsiniz! Büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Milyonlarca kişinin lekesiz, pırıl pırıl bir yüze kavuşmasını sağlayan, gençlik sırrı veren ünlü doktorlar sivilcesiz bir yüz için için size özel hediye niteliğindeki önerileri sunuyor. Benzersiz ve etkileyici gelişmeleri hemen dikkate alarak yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşanların tercihi olan denenmiş önerileri de okuyor ve sivilcelerden kurtuluyor!

Lazer kullanımı son yıllarda özellikle sivilce izleri ve sivilce lekeleri tedavisi için yoğun olarak kullanılıyor. Bununla birlikte bazı durumlarda sivilce lazer tedavisi de tercih edilebiliyor. Lazerle sivilce tedavisi kesin çözüm sunar mı?

Bu yazıda lazerle sivilce tedavisi başlığı altında okuyabileceğiniz konular

 • Yüzdeki sivilcelere lazer tedavisi
 • Lazer sivilce tedavisi yan etkileri
 • Lazerle sivilce tedavisi fiyatları

Sivilce lazer tedavisi, sivilce iyileştiğinde geride kalan izler ve hiperpigmentasyonla baş etmenin en hızlı yoludur, ancak aynı zamanda iltihaplı akne için de yararlı olabilir. Bununla birlikte, enflamatuar olmayan komedonal akne için özellikle yararlı olduğu bilinmemektedir. Lazer tedavisinin birincil faydası ve lazer tedavisinin birincil dezavantajı, çok hassas etkilere sahip olmasıdır.

Günümüzdeki son teknolojiler ile iltihaplı sivilcelere dahi lazer uygulaması yapılabilmektedir. En etkili sivilce tedavisi yöntemleri arasında lazer sivilce uygulamaları bulunuyor.

Lazer sivilce uygulamaları arasında neler yer alıyor?

 • Spectra Lazer
 • Mavi Işık Tedavisi (Blue-Light)
 • Kızılötesi ışık sivilce lazer tedavisi
 • Kırmızı Işık ve Mavi Işık Kombinasyonu
 • IPL LED Fotodinamik Tedavi
 • Radyofrekans Tedavisi
 • PDL Lazer sivilce uygulaması
 • Nd:YAG Lazer
 • Fraksiyonel Lazer ile sivilce tedavisi uygulamaları

En etkili sivilce tedavisi lazer uygulamaları

Neden akne ve sivilce tedavisi için lazer uygulamaları tercih edilmelidir. En etkili sivilce tedavisi lazer uygulamalarının tercih edilmesi konusunda sıralanabilecek pek çok neden arasında öne çıkanlar aşağıda sıralanıyor.

 • Kan konusunda titiz davranıyorsanız, akneye mikrodermabrazyon yerine lazer tedavilerini tercih edebilirsiniz.
 • Lazer tedavileri, cilt altındaki kılcal damarlardaki kandaki hemoglobini ısıtmak suretiyle yaraları ve pigmentasyonu ortadan kaldırır.
 • Kan damarlarının ısıtılması, oksijen ve besleyici cildin üst katmanlarından yoksun kalır, bu nedenle sarkarlar ve yeni sağlıklı bir cilde onları değiştirme şansı verir.
 • Cildiniz koyulaştıkça, daha az lazer tedavisi başarılı olur.
 • Cildiniz ne kadar hassassa, daha az lazer tedavisi başarılı olur.
 • Lazer tedavisi her zaman birden fazla seans gerektirir ve % 100 skar veya pigmentasyondan kurtulmaz.

 

Sivilceler için kesin çözüm: Lazer ile sivilce tedavisi

Lazerler yoğun monokromatik ışık üretir, ışık çok dar bir dalga boyundadır. Bu ışığın bazı maddeler üzerinde ve başkaları üzerindeki yüksek yoğunluklu etkileri üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bir ayar hemoglobini ısıtabilir ancak komşu cilt hücreleri üzerinde hiçbir etkisi olmayabilir. Başka bir ayar ciltte derin pigmentasyona neden olan melanini “eritebilir”. Üçüncü bir dövme mürekkebi buharlaştırabilir. Dermatologlar, belirli maddeleri derideki belirli derinliklerde yok etmek için lazer kullanırlar.

Cildin yenilenmesinde lazer ışığının birincil etkileri, ciltte belirli bir maddeyi ısıtmak için fototermaldir. Ciltte lekeleri çıkarmak için lazer kullanma süreci, fototermoliz, deride seçilen dokuların parçalanması olarak bilinir. Sürekli lazer ışığı, hedef doku ısıtılarak hedefin etrafındaki dokuları yok eder, bu yüzden lazerle cilt tedavisi genellikle darbeli lazerlerle yapılır.

Sivilceler için lazer tedavisi kolajen dokuyu artırır. Böylelikle daha genç, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt görünümü kazandırabilir. Sivilceler için lazer tedavisi uygulama kolaylığı ve sosyal hayattan kopmadan yapılan bir tedavi yöntemi olduğu için de sıklıkla tercih ediliyor.

Akne ve sivilce tedavisi için lazer yöntemi, kanama olmaksızın ve çok daha düşük enfeksiyon riskiyle etkili oluyor. Çünkü diğer dermabrazyon yöntemlerinde yani cildin mikro enjeksiyonlarla kanatılması durumunda enfeksiyon riski daha yüksek olabiliyor.

Ancak yüzdeki sivilceler için lazer tedavisi öncesi mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Çünkü bazı cilt tipleri sadece lazer tedavisine çok iyi cevap vermezler. Cildin koyulaştığı, daha fazla melanin hemoglobine yönelik hafif enerjinin bir kısmını emmesidir. Cilde hizmet eden kılcal damarların seviyesinin üzerindeki deri, açık bir yara bırakabilir. Cilt tekrar büyüdüğünde, çevreleyen ciltten daha hafif olabilir. Cildin koyulaşması, tedaviden sonra pigmentasyon kaybıyla ortaya çıkan problemdir.

 

Lazerle sivilce tedavisi-lazerle sivilce tedavisi fiyatları-sivilce lazer tedavisi-sivilce lazer tedavisi fiyatları-Sivilce lazer-lazer ile sivilce tedavisi-lazer sivilce-sivilce izleri lazer-sivilce izleri lazer tedavisi fiyatları-sivilce izleri lazer tedavisi-lazer sivilce izleri-lazer ile sivilce izleri tedavisi-sivilce izlerine çözüm

Lazerle sivilce tedavisi sivilce izlerine çözüm olabilir!

Yüzdeki sivilcelere lazer tedavisi

Siyah ve koyu kahverengi cildin lazer tedavisindeki bir başka problem, koyu cildin keloid olarak bilinen sert izleri oluşturmasıdır . Bu şekil bozukluğu, normal akne izlerinden daha fazla tedavi gerektirir ve cilde daha fazla hasar verme riski taşır. Siyah deri ve akne ile 6 kişi yaklaşık 1, beyaz veya Asya cilt ve sivilce ile 20 kişi ile karşılaştırıldığında, lazer ile tedavi edilemez keloid geliştirmek olacaktır.

Yüzdeki sivilcelere lazer tedavisi 10 seansa kadar uzayabilir. Kolajen üretimini teşvik ettiği için sonuçların ortaya çıkması 4-5 haftadan 6-12 aya kadar uzayabilir.

İster cildi soyarak sivilce lazer tedavisi uygulayın, isterseniz cildi soymadan sivilce lazer tedavisi yaptırın sonuçlar hemen ortaya çıkmaz. Biraz sabırlı olmanız büyük önem taşıyor.

 

Yüzdeki sivilce ve lekelere kesin çözüm

Sivilceler ve lekeler için kesin çözüm olarak lanse edilse de bizim lazer sivilce tedavisine bakışımız etkili olmakla birlikte % 100 sonuç garanti edilemeyeceği doğrultusundadır. Çalışmalar, lazerlerin ve diğer ışık tedavilerinin akneyi azaltabildiğini göstermektedir. Nadiren bu tedaviler sadece akne temizleyebilir.

Lazer sivilce tedavisinin sonuçları kişiye göre değişebilir. Tek başına sivilce lazer uygulamaları sivilce tedavisi için yeterli olmayabilir.

 

Lazerle sivilce tedavisi fiyatları

Lazer sivilce tedavisi sonuçlarını görmek zaman alır. Lazerle sivilce tedavisi fiyatları uygulama bölgesine, lazer uygulama tekniğine ve kişinin cilt, sivilce yapısına göre değişebilir. Yurt dışındaki uygulamalarda sivilce lazer tedavisi fiyatları 1000 Dolara kadar çıkabilir. Ülkemizdeki sivilce lazer tedavisi fiyatları şehirden şehre göre de farklılık gösterebiliyor.

Lazer sivilce tedavisi yüzdeki sivilceler için olduğu kadar sırt, omuz gibi bölgelerde de kullanılabiliyor.

Lazerlerden ve ışık terapilerinden elde edilen sonuçlar genellikle uzun ömürlüdür. Ancak sonuçları korumak için, hastalar genellikle yılda bir veya iki kez takip tedaviye ihtiyaç duyarlar.

Lazer sivilce tedavisi yan etkileri

Kızarıklık ve şişme birçok lazer ve ışık tedavisi ile tedaviden sonra yaygındır. Bazı hastalar ciltlerinin yandığını ya da yaktığını söyler. Bunlar genellikle hafiftir ve birkaç saat içinde ya da ertesi gün içinde kaybolurlar.

Diğer yan etkiler nadirdir; ancak, ortaya çıkabilir. Bunlar arasında kalan acı, yanıklar veya kabarcıklar bulunur. Cilt renginde ve skar lekelerinde değişiklikler de mümkündür. Sık sık lazer kullanan sertifikalı bir dermatologun tedavisinin alınması, bu yan etkilerin önlenmesine yardımcı olabilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Lazerle sivilce tedavisi (3 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] yağı sivilce için güçlü, doğal ve etkili bir silahtır. Yapılan bilimsel araştırmalarda sivilce ve akneyi iyileştirici etkisi […]

 2. […] doğal yöntemler dahil tedavi şekilleri nedir? Sivilce hapı, sivilce kremi, sivilce sabunu, lazerle sivilce tedavisi ve bitkisel sivilce kürleri seçenekler […]