Sivilce çukurları nasıl geçer?

Kategori: Sivilce izleri - 41.049 viewsYorum Yazın
Sivilce çukurları nasıl geçer?

Sivilce çukurları nasıl geçer birbirinden etkili yöntemlerle çözümler mümkün. Sivilce çukurları nasıl geçer sorusunun olası cevapları ile siz de pürüzsüz bir yüze kavuşabilirsiniz! Bu sayede 10 yıl hatta 20 yıl gençleşmek fırsatlarını yakalayabilirsiniz! Mutluluk verecek büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz ve doğru yerdesiniz! Milyonlarca kişinin lekesiz, pırıl pırıl bir yüze kavuşmasını sağlayan, gençlik sırrı veren ünlü doktorlar lekesiz bir yüz için için size özel hediye niteliğindeki önerileri sunuyor. Benzersiz ve etkileyici gelişmeleri bir an önce yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i pürüzsüz ve çukursuz bir yüze kavuşanların tercihi olan denenmiş önerileri de okuyarak uyguluyor!Özelikle yüzdeki derin sivilce çukurları ile bunalıma giren kişilere toplumda sıkça rastlanabiliyor. Sivilce çukurları nasıl geçer sorusundan önce sivilce çukurları geçer mi sorusu daha çok gündem oluşturuyor. Sakın stresi girmeyin, kafanıza takmayın, kendinizi üzmeyin sivilce çukurlarına çözüm bulunuyor. Şu an sivilce çukurları nasıl geçer sorusunun en etkili cevabını bulabileceğiniz yerdesiniz!

Sivilce çukurları nasıl geçer başlığı altında okuyabileceğiniz konular

 • Derin sivilce çukurları
 • Sivilce çukurları için krem (sivilce izi kremi)
 • Akne çukurlarını dolduran krem
 • Sivilce çukurları tedavisi
 • Sivilce izleri tedavisi
 • Yüzdeki çukurlar için doğal çözümler
 • Yüzdeki delikler nasıl geçer?

 

Sivilce çukurları nasıl geçer?

Sivilce oluşumu sonrası akne izleri kalabilir. Bu izler bazen sivilce çukuru biçiminde olabilir. Sivilce çukuru görsel estetik açısından rahatsız edici etkiye sahiptir. Bununla beraber aklınıza sivilce çukurları geçer mi sorusu takılabilir. Evet, sivilce çukurları geçebilir! Yüzdeki delikler nasıl geçer?

Tedavi ciltte depresyonlara neden olan akne izlerini azaltabilir. Tedavi aynı zamanda artmış akne izlerini de güvenle azaltabilir. Birçok tedavi mevcuttur.

Tedaviler arasında lazer tedavileri, küçük cilt ameliyatları, kimyasal peeling ve dolgu maddeleri bulunur. Bir dermatolog veya dermatolojik cerrah bu tedavileri tıbbi bir ofiste, muayenehanede yapabilir.

Yaşlandıkça, akne izleri sıklıkla daha belirgin hale gelir, çünkü cildimiz kolajen kaybeder. Etkili tedavi için anahtar, her skar tipi için en iyisini seçmek. Örneğin, bazı derin yara izleri olan bir hasta, cilde hacim katan bir dolgu maddesinden faydalanabilir. Bunu lazer tedavileri takip edebilir.

Akne izleri için tedaviye başlamadan önce, aknenizi temizlemek önemlidir. Yeni akne kırıkları yeni akne izlerine yol açabilir. Sivilce olması da cildinizin iltihaplandığı anlamına gelir. Enflamasyon, akne izleri tedavisinin etkinliğini azaltır.

 

Derin sivilce çukurları

Akne, sivilce sonrası çukurlar oluşabilir. Derin sivilce çukurları tedavisi yapılarak önemli oranda iyileşmeler elde edilebilir.

Elbette öncelikle sivilce oluşumunun engellenmesi gerekiyor. Sivilce tedavisi, sivilce nasıl geçer konulu makalemizde tüm detaylarıyla yer alıyor. Okumanızı öneriyoruz.

Sivilce çukurları neden oluşur?

Sivilce çukuru neden olur? Sivilce çukurlarının oluşumunda bazı risk faktörleri bulunmaktadır. Bu faktörlerin listesini aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Sivilcelerin kist ve nodül haline gelmesi. Bu kistlerin çıkarılması sonrası çukurlar oluşur.
 • İltihaplı sivilcenin tedavi edilmemesi, uzun süre bekletilmesi sivilce çukuru oluşumuna yol açabilir.
 • Sivilce yara izi veya akne izleri genellikle papül, püstül veya kist gibi iltihaplı bir lezyonun yan ürünüdür. İltihaplı “zits”, saç folikülü veya gözenek, yağ, ölü deri hücreleri ve bakterilerle dolduğunda ortaya çıkar.
 • Gözenek şişer, folikül duvarında bir kırılmaya neden olur. Eğer cilt yüzeyinin yakınında yırtılma olursa, “zit” hızlı bir şekilde iyileşir. Daha ciddi lezyonlar folikül duvarında derin bir kırılma ile ortaya çıkar. Enfekte olan materyal dermis adı verilen alt deri tabakasına dökülür ve sağlıklı cilt dokusunu tahrip eder.
 • Sivilce ve akne oluşumu sonrası kolajen dokunun yeterli miktarda oluşan deformasyonu tamamlayamaması da nedenler arasındadır.
 • Genetik faktörler de sivilce çukuru neden olur sorusunun cevapları arısında yer alıyor.

 

Sivilce çukurları geçer mi?

Sivilce çukurları veya yüzdeki delikler doğru tedavi yöntemleriyle geçebilir. Bu konuda ilk önce panik yapmamak, dermatolog muayenesi ile gerekli tedavi protokolünü uygulamak önem taşıyor. Sivilce çukurlarına çözüm olabilecek yöntemler arasında evde kendi başınıza uygulayabilecekleriniz olduğu gibi, özel teknik ve cihaz gerektirenler de bulunuyor. Bazı sivilce çukurlarına çözüm için küçük ameliyatlar da gerekebilir.

Burada önemli olan konu sivilce çukurları ve yüzdeki delikler için tedavilerin bulunduğunu bilmek ve sabırlı olmaktır.

 

Sivilce çukurları tedavisi

Dermatoloğunuz ihtiyaçlarınıza göre bir tedavi planı oluşturacaktır. Bu planı oluştururken dermatoloğunuz, akne çukurları tipleri ve yara izlerinin vücudunuzda göründüğü pek çok şeyi dikkate alacaktır. Akne tedavisi için izotretinoin mutlaka dermatoloğunuza bildirin.

En iyi sonuçları elde etmek için dermatologunuz birden fazla tedaviyi önerebilir. Örneğin, derin ve büyük bir gözenek varsa, lazer tedavisi ve “subcision” adı verilen bir tür sivilce yara izi ameliyatı size istediğiniz sonuçları vermek için gerekli olabilir.

 • Enjeksiyon tedavisi
 • Cerrahi müdahale
 • Lazer tedavisi
 • Kriyocerrahi
 • Sivilce çukurları için krem
 • Dolgu
 • Sivilce çukurları için bitkisel çözümler
 • Mikrodermabrazyon
 • Microneedling
 • Ev tedavileri

 

Enjeksiyon tedavisi

Sivilce çukurlarını kapatma için yapılabilecek uygulamalar arasında enjeksiyonlar dermatologların sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dermatoloğunuz, ilacı doğrudan yara izlerine enjekte etmenizi önerebilir. Bu, kalın, derin çukurları yumuşatıp düzleştirebilir.

Bu enjeksiyonlar genellikle birkaç haftada bir kez verilir. 2 ila 6 haftalık periyodlarda uygulanabilir.

Birçok hasta kortikosteroid enjeksiyonu alır. Fluorouracil (5-FU) olarak bilinen bir kemoterapi tıbbı da, artmış akne izlerinin tedavisinde etkili olabilir. Bazı skarlar hem 5-FU hem de kortikosteroid enjeksiyonları kullanıldığında en iyi tepki verir.

 

Yüzdeki delikler için cerrahi müdahale

Sivilce çukurları nasıl yok edilir sorusunun etkili yöntemlerinden bir diğeri de cerrahi müdahaledir. Akne izleri sinir bozucu olabilir, ancak onları daha az fark edilir kılan birçok tedavi vardır. Çoğu yara izleri kalıcıdır, ancak bir sağlık hizmeti uzmanı, yaralarınızın görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için doğru tedaviyi bulmanıza yardımcı olabilir. Yüzdeki delikler için cerrahi müdahale de tedaviler arasındadır.

En iyi sonuçları elde etmek için, akne çukuru cerrahisi genellikle başka bir tedavi ile takip edilir. Sivilce çukuru ameliyatı, ardından enjeksiyonlar uygulanabilir. Gerekli hallerde radyasyon tedavisine başvurulabilir.

 

Sivilce çukurları için lazer

Lazerler ve diğer ışık tedavileri, yükseltilmiş yara izlerini güvenli ve etkili bir şekilde tedavi edebilir. Darbeli boya lazeri (PDL) ile tedavi, kaşıntı ve ağrıyı azaltmaya, rengi azaltmaya ve yükseltilmiş bir yara izini düzleştirmeye yardımcı olabilir. Daha açık tenli kişiler için yoğun atımlı ışık (IPL) de bir tedavi seçeneği olabilir.

Sivilce çukurları lazer tedavisi iki temel tekniğe göre yapılıyor. Lazer tedavileri ya ablatif ya da ablatif değildir. Ablatif lazerler dış tabakaları çıkararak cildi yeniden ortaya çıkarır. Ablasyon olmayan lazerler, deri yüzeyine zarar vermeden dermiste değişiklikler yaratır. Ablatif lazerlerden farklı olarak, ablatif olmayan lazerleri kullanırken minimum kesinti yoktur, ancak sonuçlar iyi değildir.

Ablatif olmayan Sivilce çukurları lazer tedavisi cildi sıkılaştırır ve yeni kolajen oluşumunu uyarır. Bu lazerler, derin, çukurlu yara izleri yerine, hafif sivilce yara izi için en yararlıdır. IPL pigmentasyonu “splotches” tedavi edebilir. Çentikleri işlemezler, ancak renkleri bile yükseltebilirler. Pulsed dye lazerler, artmış akne izlerini iyileştiren, ablatif olmayan bir lazer türüdür.

Yüzdeki delikler için lazer teknik, epidermisi yakmak için ısıtmalı lazerler kullanır. Bu, akne çukurlarının derinliğini azaltacak ve aynı zamanda, vücudun doğal iyileşme sürecini, kaybolan cildin daha pürüzsüz ve daha temiz bir ciltle değiştirilmesi için teşvik edecektir.

Sivilce çukurları lazer fiyatları yurtdışında 700-1400 dolar aralığında seyrediyor. Sivilce çukurları lazer tedavisi fiyatları sivilce çukuru miktarı, büyüklüğü, uygulama tekniği gibi faktörlere göre değişkenlik gösterebiliyor.

 

Sivilce çukurları için krem

Sivilce çukurları için ilaç ismi arayan ziyaretçilerimize akne çukurlarını dolduran krem önerilerini kapsayan mükemmel bir makaleyi öneriyoruz. Bu makalede sivilce çukurlarına ne iyi gelir sorusunun ilaç ve krem olarak doyurucu cevaplarını bulabilirsiniz.

Yüzdeki delikler için krem önerileri, sivilce izlerini geçiren krem isimleri, sivilce çukurları için krem önerileri Sivilce izleri için kremler başlıklı makalede detaylarıyla anlatılıyor. Örneğin Roaccutane sivilce tedavisi ile ilgili çok önemli ayrıntıları da Sivilce kremi sivilcelere kesin çözüm başlıklı makalede yer alıyor.

 

Sivilce çukurları dolgu

Sivilce çukurları dolgu tedavisinde ilk adımları attıktan sonra, hyaluronik asit, kalsiyum veya kollajen içeren dermal dolgu maddeleri çukurları doldurabilir.

Sivilce çukurlarına dolgu (sivilce cukuru dolgu)için yumuşak doku dolgu maddeleri hakkında doktorunuzla konuşun. Bu tedavi, kendi vücudunuzdan alınan kolajen ya da yağın akne-çekimli alana enjekte edilmesini içerir. Kolajen ya da yağ daha sonra deriyi şişirir ve çukurunu doldurur ve onu cildinizin yüzeyinin geri kalanıyla hizaya getirir.

Sağlık hizmeti sağlayıcıları, sivilce çukurlarına dolgu, (sivilce cukuru dolgu) akne izlerini doldurmak ve cildin bile dışarı çıkmasına yardımcı olmak için dolgu maddeleri kullanırlar. Dolgular, kolajen, kendi yağınız veya ticari bir dolgu ile yapılabilir. Cildin yüzeyinin altına enjekte edilir ve depresif yara izlerini yumuşatmak ve düzeltmek için enjekte edilirler.

Çoğu dolgu maddesi, yeniden yapılmaya ihtiyaç duymadan önce 6 ila 18 ay arasında sürer, ancak bazıları kalıcıdır.

Sivilce çukurlarını doldurma maliyeti ne kadar dolguya ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, yurt dışında 500-4.000 $ ‘a yapılabiliyor.

 

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon medikal estetik doktorların muayenelerinde olduğu gibi spa kaplıcalarında da kullanılan kozmetik bir işlemdir. Bir makine ultra ince alüminyum oksit kristalleri bir tüpten ve deri üzerine boşaltır. Kristaller eşzamanlı olarak vakumlanır. Bir dizi tedavi gereklidir ve bu, akne izlerini veya “çukurları” önemli ölçüde etkilemeyecektir. Sadece yüzeydeki deri hücreleri çıkarıldığı için mikrodermabrazyonun ana faydaları pigmentasyon içindir.

 

Microneedling

Bu en yeni, “en hünerli” cilt yenileme, kolajen uyarıcı, skar, sivilce çukurları nasıl kapatılır terapisidir. Selülitten kurtulmak için bile işe yarayabilir! Microneedling tedavisi minimal invaziv bir cilt gençleştirme prosedürüdür. Cihaz hızla titreşen ince iğneler içerir. İğneler, kontrollü bir deri yaralanması yaratmak için cildi delmek için kullanılır. Her delinme, daha sonra yeni kollajen ve elastin yaparak bu teensi yaralarını doldurmak için vücudu tetikleyen bir kanal oluşturur.

Cilt dokusunda ve sertliğinde iyileşmenin yanı sıra yara izlerinde, çatlaklarda ve yüzdeki gözenek büyüklüğünde, sivilce çukurunda azalma göreceksiniz. Bu prosedürle iyileşme sürecinin, akne izlerini gerçekten iyileştiren Stem Hücresi içeren serumlarla % 50’ye kadar desteklendiği gösterilmiştir. Ne olursa olsun, bu büyüme faktörü ürünleri, tüm lazer prosedürleri için iyileşmeyi hızlandırmaktadır. yol. Microneedling prosedürleri bir ofis ortamında gerçekleştirilir. Bu uygun maliyetlidir. Bir ikramiye olarak, prosedürü, göz çevresi ve ağız gibi, lazer yüzey düzeltmesi için uygun olmayan deri bölgelerine uygulamak mümkündür.

 

Sivilce çukurları dermaroller uygulaması (Dermarolling)

Dermarolling ciltte kolajen üretimini uyarır. Prosedür, cildin silindirin mikro iğneleri kullanılarak delinmesini ve muazzam kollajen üretimini tetiklemek için ince kırışıklıkları, güneşte hasarı, akne lekelerini ve bazı akne izlerini parçalamayı içerir. Ev kullanımı için cilt iğneleme tedavisi önerisi 0,25 mm ila 1,0 mm iğnedir. Bununla birlikte, ne yaptığınızı bildiğiniz zaman (bu kolay!) Evde 1,5 mm’lik silindirleri kullanabilirsiniz. 1,5 mm’lik iğneler kullanırsanız, cilt uyuşma kremine ihtiyacınız olacaktır. Uyuşan kremler ayrıca topikal anestetik kremler veya merhemler olarak da adlandırılır. Onları titanyum iğneli “silindirler” satın aldığınız sitelerde çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Sivilce çukurları dermaroller uygulaması, epidermisin altında yeni bir kolajen tabakası oluşturur. Yeni oluşturulan kolajen tabakası cildi kalınlaştıracak ve çeşitli miktarlarda tedaviyle cilt kusurlarını dolduracak veya azaltacaktır.

 

Akne çukurlarını tedavi etmek için kimyasal peeling

Sivilce izleri cilt soyma işlemi ile giderilebilir, hafifletilebilir. Kimyasal bir soyma işleminde, cilde kimyasal bir çözelti uygulanmakta, bu da onu kabarmaya ve nihayetinde soyulmasına yol açmaktadır. Yeni cilt genellikle eski deriden daha yumuşaktır. Kimyasal kabuklar yüz ve boyuna uygulanabilir ve genellikle hafif skar ve ince çizgiler üzerinde etkilidir. Bu teknik, derin yaralar için önerilmez. Koyu tenli insanlar kimyasal bir kabuktan sonra renk kaybına neden olabilirler.

 

Sivilce çukurları için bitkisel çözüm

Sivilce çukurları için bitkisel çözüm uygularken cildin bakımı ve yeni sivilce oluşumunun engellenmesi için doğanın sunduğu olanaklardan yararlanmak gerekiyor.

Akne izleri, cildin doğal elastikiyetini ve esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Yüzünüzde kuru yamalar görebilirsiniz. Cildinizin güzelliğini canlandırmak ve yaralı bölgeleri onarmak için, yatmadan önce her gün etkilenen bölgeye zeytinyağı sürün. Zeytinyağındaki nemlendirici besinler cildin derinlemesine nemlenmesini, cildin dokusunu yumuşatmasını ve iyileşme sürecini hızlandırmasını sağlar.

 

Sivilce çukurları için maske

Yüzdeki çukurlar için doğal çözümlerden biri de süt ve baldır. Süt ve bal, aldığı kadar yumuşaktır, ama birlikte bir araya gelerek güçlü bir dışa dönüşürler. Bir kaseye az miktarda süt dökün ve hamur gibi bir kıvam elde edene kadar balla karıştırın. Gerekirse daha fazla süt ekleyin. Karışımı doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin. En üstteki cilt katmanlarını yumuşatmak için ılık bir bezle durulayın. Bu prosedürü zamanla tekrarlamak, ciltte tahrişe yol açmadan sivilce izlerini giderir, yüzü aydınlatır.

Cildinizi lekesiz tutmak için dermatologlar akne tedavisine devam etmenizi önerir. Çoğu insan, haftada birkaç kez sivilce çukurları krem kullanacak şekilde tedavilerini azaltabilir.

 

Sivilce yara izleri nasıl geçer?

Sivilce yara izi hatta derin yara izlerinde pigmenti hafifletmenin en etkili yollarından biri de E vitamini uygulamaktır. E vitamini sadece cildin görünümünü iyileştirir, aynı zamanda antioksidan özellikleriyle serbest radikallerle de savaşır.

E vitamini kapsülleri kremlerden daha etkilidir. Yatmadan önce bir kapsül açın ve gerekli miktarda yağı alın. Etkilenen alana günde bir kez uygulayın. Geceleri bunu yapmak yağın daha derin cilt katmanlarına girmesine izin verir.

 

Sivilce çukurları İbrahim Saraçoğlu kürü

Sivilce çukurları nasıl kapanır dert etmeyi bırakın. İşte konunun uzmanlarından Sivilce çukurları İbrahim Saraçoğlu kürü ile nasıl kapatılır izleyin!

https://youtu.be/_ZtrpZPFn5s

 

Sivilce çukurları geçen varmı?

Evde veya klinikte uygulanan tedavilerle sivilce çukurları geçen varmı? Bu sorunun milyonlarca evet yanıtı olduğunu biliyor musunuz?

Örneğin sivilce çukuru lazer tedavisinde önce sonra arasındaki farklar çoğu zaman inanılmaz düzeyde gerçekleşiyor.

 

Evde sivilce çukuru tedavisi

Evde sivilce çukuru nasıl geçer? Evde uygulayabileceğiniz etkili sivilce izlerine doğal çözümler klinik tedaviler kadar başarılı olabiliyor.

Birçok sivilce hastaları için, lekesiz bir yaşam beklentisi kolayca kimyasal kremler ve oral ilaçlar ile dolu bir ilaç dolabına yol açabilir. Bu tedaviler anında ve güçlü sonuçlar sunarken, aynı zamanda uzun bir yan etki listesi de taşırlar. Sivilce ve sivilcelerden arta kalan yaralardan kurtulmak için güvenli bir alternatif arayanlar için bu akıllı doğal çözümlerden bazılarını deneyin.

 • Aloe Vera. Taze aloe vera jeli, cildin iyileşmesine ve yara izlerinin solmasına yardımcı olabilecek güçlü bir vitamin kaynağıdır. Aloe naziktir, bu yüzden daha fazla zarar verici veya tahriş edici cilt hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, aloe harika bir doğal nemlendirici olduğundan, cildinizi daha yumuşak ve sağlıklı hissetmeye ve hissetmeye bırakacaktır.
 • Kabartma tozu. Kabartma tozu, tam anlamıyla yüzlerce kullanımla, yara izlerini iyileştirme kabiliyeti de dahil olmak üzere yaygın bir ev eşyasıdır. Kabartma tozu, temizleyici bir fırça olarak kullanıldığında cildi nazikçe soyan sodyum bikarbonat kristallerinden oluşur. Sadece birkaç çay kaşığı kabartma tozunu kalın bir macun oluşturmak için yeterli suyla karıştırın ve sonra yara izlerinin bulunduğu cilde masaj yapın. Uygulandıktan sonra, karışımı bir iki dakika bekletmeniz gerekir. Bu, soda gözenekleri temizlemek ve daha fazla lekeleri önlemeye yardımcı olacaktır. Birkaç dakika sonra yüzünüzü ılık suda yıkayın ve kuşburnu tohumu, jojoba , hindistancevizi veya zeytinyağı gibi doğal bir nemlendirici uygulayın . Harika sonuçlar için bunu her gün bir kez yapın!

 

 

Sivilce izlerine doğal çözüm

Evde sivilce çukuru tedavisi ile sivilce izlerine doğal çözümler geliştirebilirsiniz.

 • sivilce izleri ve gözenekler nasıl geçer sorusunun doğal bir cevabını da Hindistan cevizi oluşturuyor. Hindistan cevizi yağı, iyileştirici özelliklere sahip doğal nemlendiriciler söz konusu olduğunda listenin başında yer almaktadır. Organik bakire hindistan cevizi yağı bir çay kaşığı çeyrek hakkında   ( bu satın almak için mevcut en iyi marka ) avucunuzun içine ve vücut sıcaklığına gelince erimesine izin verin. Parmak uçlarınızla, yağı doğrudan yaralı deriye masaj yapın ve içeri girmesine izin verin. Vitaminler ve esansiyel yağ asitleri, giydiğiniz sürece cildin sağlığını korumaya ve çalışmaya devam edeceğinden hindistancevizi yağını yıkamanıza gerek yoktur. Ancak, yağınız rahatınız için çok ağırsa, tamamen doğal bir temizleyici ile çıkarmadan önce en az otuz dakika bekletin.
 • Salatalık. Salatalık, iyi bir nedenle yüz tedavilerinde popüler bir maddedir . Bu sebze sadece süper nemlendirici değildir, salatalık ayrıca C vitamini, C vitamini ve magnezyum içerir – bunların hepsi cildiniz için harikadır. Sivilce izlerini iyileştirmek için bu tedaviyi kullanmak için, yerel pazarınızdan organik bir salatalık alın, birkaç ince dilimi kesin ve onları yaralanmış cildinizin üzerine koyun. Yaklaşık otuz dakika sonra, salatalık dilimleri atın ve yüzünüzü serin su ile durulayın. İstediğiniz kadar tekrarlayın.
 • Sivilce izi maskesi hazırlamak için bal iyi bir malzemedir. Yaraların iyileşmesine yardımcı olabilecek başka bir doğal nemlendirici baldır. Çoğu zincir marketlerin raflarında bulunan işlenmiş türden değil, ham bal kullanmak en iyisidir. En iyi kaliteyi elde etmek için yerel çiftçi pazarınızı deneyin veya bu Amazon’da mevcut olan iyi bir seçenekti . İyi şeyleri aldığınızda, yara izlerinin üzerinde az miktarda balla masaj yapın ve doğanın bu harikasını büyüsüne bırakmasına izin verin. Eklenen gözenek temizleme gücü için iki çorba kaşığı bal başına bir çay kaşığı tarçın karıştırın. Bu tedaviyi sık sık ve istediğiniz kadar kullanın.

 

Sivilce izlerine limon

Sivilce çukurları için ne yapmalı sorusuna bir doğal çözüm limondan geliyor. Limon suyu, yara izlerini gidermek, iyileşmeyi desteklemek ve cildi canlandırmak için kullanılabilen doğal bir alfa hidroksi asittir (AHA). Sivilce izlerine limon uygulamak için sadece bir organik limondan suyu küçük bir kaseye sıkın. Hassas bir cildiniz varsa bu tedaviyi suyla seyreltilmiş veya suyla karıştırın. Pamuklu bir top ile yaraların üzerine uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra yüzünüzü serin su ile durulayın ve doğal bir nemlendirici ile devam edin. Bu tedaviyi iki veya üç günde bir tekrarlayın.

Limon suyunun cildi UV ışınlarına karşı daha duyarlı hale getireceğini unutmayın, bu nedenle bu tedaviyi kullandıktan sonra bir süre direk güneş ışığından kaçınmak en iyisidir.

 

Patates ile sivilce izleri geçer mi?

Sivilce izleri tedavisi için patates suyu kullanılabilir. Vitamin ve mineral bakımından zengin patates, cilt sağlığı ve iyileşmesi için harika bir başka sebzedir. Birkaç ince dilimi keserek ve doğrudan etkilenen bölgelere uygulayarak sivilce izleri tedavisi yapabilirsiniz.

Patates kullanarak sivilce izleri en hızlı nasıl geçer? Akne ve sivilce izlerini solması için taze bir organik patates suyunu kullanın. Alternatif olarak, daha kalın dilimler kesebilir ve yara izi üzerinde masaj yaparak meyve suyu uygulayabilirsiniz. En iyi sonuç için, ılık su ile durulamadan önce en az on beş dakika patates suyunu cildinize bırakın. Bunu günde bir defaya kadar yapabilirsiniz.

 

sivilce izleri geçer mi-sivilce izleri tedavisi-sivilce izi geçirme-sivilce izlerine doğal çözüm-sivilce izi maskesi-sivilce izlerine limon-sivilce izleri polis olmaya engel mi-sivilce izlerini yok etme-sivilce izleri en hızlı nasıl geçer-sivilce izleri ve gözenekler nasıl geçer-akne çukurlarını dolduran krem-sivilce izleri cilt soyma-yüzdeki delikler-yüzdeki delikler nasıl geçer-yüzdeki delikler için krem-yüzdeki delikler için maske-yüzdeki delikler için-yüzdeki delikler nasıl gider-yüzdeki delikler için lazer-yüzdeki delikler için bitkisel çözüm-yüzdeki delikler için ilaç-sivilce izi kremi-sivilce çukurları-sivilce çukuru tedavisi-sivilce çukuru nasıl geçer-sivilce çukuru lazer-sivilce çukuru neden olur-sivilce yara izleri nasıl geçer-sivilce yara izi-yüzdeki çukurlar için doğal çözümler

sivilce çukurları geçer mi

 

Sivilce çukurları kendiliğinden geçer mi?

Bazı vakalarda sivilce çukurları kendiliğinden geçer mi sorusuna evet cevabı verilebilir. Çünkü vücuttaki kolajen düzeyinde görülen iyileşme veya genetik faktörlere dayanmayan ama geçici rahatsızlıklardan kaynaklanan durumlarda sivilce izi geçirme için tedaviye gerek kalmayabilir.

Tedavi ile sivilce izi geçirme veya sivilce izlerini yok etme mümkündür. Dolayısıyla sivilce çukuru geçici bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle sivilce çukurları zamanla geçer mi sorusuna tedavi uygulanmak şartıyla zamanla geçer diyebiliriz.

 

Sivilce izleri polis olmaya engel mi?

Sivilce izleri veya yüzdeki delikler polis olmak için engel oluşturmayabilir. Bunun nedeni geçici olmaları tedavi ile giderilebilmesidir.

Sivilce izleri polis olmaya engel mi sorusunda emel kriter beş metreden fark edilmeyen izler sorun teşkil etmiyor. Ayrıca buradaki esas konu eşgal oluşturmayacak izler olmasıdır. Eğer eşgal oluşturacak derecede çukurlar varsa polislik sınavlarından önce sivilce çukuru tedavisi olmakta fayda vardır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sivilce çukurları nasıl geçer? (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] getirin. Daha sonra kalın bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzdeki akne, sivilce, çukurlar, kızarıklıklar ve siyah noktalar patates nişastası ile yüz maskesi düzenli uygulamasıyla […]

 2. […] süt kaymağı sürmek hem akne ve sivilce izleri ile mücadele hem de cilt beyazlatıcı ve renk tonu dengeleyici etkisiyle komplike bir bakım […]

 3. […] Karbonatla sivilce tedavisi için etkili olan bir maddedir […]

 4. […] balı cilt lekeleri için de etki gösteriyor. Hazırlayacağınız kestane balı maskesi ciltteki sivilce ve akne izleri ile de mücadele […]

 5. […] izleri, yanı ve yara izleri için zerdeçal maskesi Suna Dumankaya tarafından tarif ediliyor. Zerdeçal maskesi Suna Dumankaya […]

 6. […] Dermatolog önerisi olmadan Anti akne kremi kullananlar yorumlarına göre karar vermeyiniz. […]

 7. […] kaybolmazlar ve cildinize zarar verirler. Genellikle kırmızı veya kahverengidirler ve düzensiz, çukurlu dokuları […]