Sivilce kızarıklığı nasıl geçer?

Kategori: Genel - 1.547 viewsYorum Yazın
Sivilce kızarıklığı nasıl geçer?

Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Sivilce cildinize zarar verebilir. Sivilce geçse bile izi kalabilir. Birçok kişi sivilce geçtikten sonra yara izi yaşar. Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Sivilce izinin türü kişiye, gelişen sivilce türüne ve onu nasıl tedavi ettiğinize bağlıdır.

Sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradankeşfedebilirsiniz.

Sivilce kızarıklığı nasıl geçer?

Bu sorunun iki farklı temel çözümü bulunuyor. Bunlar evde yapabileceğiniz doğal çözümler ile kozmetik ürünlerdir.

Akne, vücutta hormonal bir dengesizlik olduğunda ortaya çıkar. Hormonlarınızdaki herhangi bir değişiklik, bezlerin normalden daha fazla yağ üretmesine neden olur ve bu da cilt gözeneklerinizin tıkanmasına ve bakterilerin büyümesine neden olur.

sivilce kızarıklığı nasıl geçer-sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer-sivilce kızarıklığına ne iyi gelir-sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer-sivilce kızarıklığı nasıl gider-sivilce kızarıklığı geçirme-sivilce kırmızılığı nasıl geçer-sivilce kızarıklıkları nasıl geçer-yüzdeki sivilce kızarıklık nasıl geçer-sivilce sıktıktan sonra kızarıklık nasıl geçer
Sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer?

Yani neden olduğunu biliyorsunuz, ama hepimiz bunun orada bitmediğini biliyoruz. Bir şeyleri kendi elinize almaya çalıştıysanız sivilceyi sıktıktan sonra izlerin oluştuğunu bilirsiniz. Kolayca kaybolmazlar ve cildinize zarar verirler. Genellikle kırmızı veya kahverengidir ve düzensiz, çukurlu dokuları vardır.

Sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer?

Sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer? Sivilce kızarıklığı güvenli bir şekilde gidermek için, doğrudan etkilenen bölgelere birkaç kızarıklık önleyici göz damlası sürmeyi deneyin.

Damlalar cildinize zarar vermez veya tahriş etmez veya daha fazla kesintiye neden olmaz. Etkiler oldukça hızlı olmalıdır. Ardından en sevdiğiniz fondöten kullanın. (Kaynak: adorebeauty.com.au)

Diğer bir sivilce kızarıklığı geçirme pratik yöntem de buz küpü kullanmaktır. Çay ağacı yağı kullanarak oluşturduğunuz buz küplerini sivilce kızarıklığı olan bölgelere sürün. Eğer henüz iltihaplı sivilceleriniz varsa fazla bastırmayın. Çünkü patlatarak iltihabı yüzünüze yayabilirsiniz.

Elbette bunlar hızlı düzeltmelerdir. Cildiniz çok iltihaplıysa, özel bir tedavinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Yüzdeki sivilce kızarıklık nasıl geçer? Kozmetik ürünler kullanarak sivilce kızarıklığı geçirme

Yüzdeki sivilce kızarıklıkları çok can sıkıcı olabilir. Bu olumsuz durumdan kurtulmak mümkün müdür? Elbette yapılabilecek pek çok uygulama bulunuyor.

Yüzdeki sivilce kızarıklık nasıl geçer konusunda kozmetik ürünler kullanabilirsiniz.

Sivilce kızarıklığı geçirme için kullanılabilecek kozmetik ürünler

 • La Roche-Posay Redermic Retinol B3 Serum
 • NIOD Non-Acid Acid Precursor
 • Avène Cleanance TriAcnéal Expert
 • Dermalogica UltraCalming Barrier Repair
 • Pai Instant Kalmer
 • Société Brightening Serum

Evde pratik çözümlerle sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer?

Sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer sorusuna cevap verilebilecek maske tariflerini uygulayabilirsiniz.  Aşağıda sivilce kırmızılığı nasıl geçer sorusuna bitkisel çözümleri inceleyebilirsiniz.

Aloe vera ile sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer?

Aloe Vera, anti-enflamatuardır ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu nedenle akne izi tedavi cephaneliğinizde harika bir araçtır.

Aloe vera ile sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer?

 • Gerçek aloe vera yaprağına ihtiyacınız olacak – kesip açtıktan sonra jeli alın.
 • Jeli yaralara uygulayın ve masaj yapın.
 • 30 dakika bekletin. Durulayın.
 • Günde 2 veya 3 kez tekrarlayın.

Limon ile sivilce kırmızılığı nasıl geçer?

Limon, doğal bir ağartıcı olarak çalışır ve cildinizdeki her türlü yarayı hafifletmeye yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerini temizler, yeni cilt hücresi büyümesini destekler ve cildin elastikiyetini artırır. Limon ile sivilce kırmızılığı nasıl geçer?

Limonla sivilce kızarıklıkları nasıl geçer?

 • Parmak uçlarınızla veya pamuklu çubuk kullanarak doğrudan sivilce yaralarının üzerine taze limon suyu uygulayın.
 • 10 dakika beklettikten sonra suyla durulayın.
 • Günde 1 veya 2 kez tekrarlayın.

Limon ve bal ile sivilce kızarıklıkları nasıl geçer?

 • Eşit miktarda limon suyu ve balı karıştırın.
 • Yara izlerine uygulamak için pamuk kullanın.
 • 10 ila 15 dakika bekletin.
 • Suyla yıkayın ve kurulayın.
 • Günde bir kez tekrarlayın.

Hindistan cevizi yağı ile sivilce kızarıklığı nasıl gider?

Hindistan cevizi yağı sivilce kızarıklıkları tedavisinde çok etkili bir doğal şifa kaynağıdır. Hindistan cevizi yağı zengin bir E vitamini ve yağ asitleri kaynağıdır.

Hindistan cevizi yağı ile sivilce kızarıklığı nasıl gider?

 • Hindistan cevizi yağını cilde sürün
 • Yara izlerine ılık hindistan cevizi yağı sürün
 • Yara izlerine 5 ila 10 dakika masaj yapın
 • Bir saatliğine ayrıl
 • Ilık suyla durulayın

Sivilce kızarıklığına ne iyi gelir?

Doğanın insana sunduğu nimetlerin sonu gelmiyor. Bu mucizeler sivilce kızarıklığına ne iyi gelir sorusu için de kendini gösteriyor.

Sivilce kızarıklığına ne iyi gelir?

Sivilce sıktıktan sonra kızarıklık nasıl geçer?

Sivilceyi sıkmak uzun süreli yara izlerinin oluşmasına neden olabilir. Bazı yara izleri aylar veya yıllar sonra kaybolsa da, deriyi yara izinden tamamen kurtarmak için zaman zaman lazer cerrahisi gibi özel tedavilere ihtiyaç duyulur.

Bir sivilce ile uğraşırken sabır önemlidir. Bir lekeyi tek başına bırakmak, sivilceyi sıkmaktan kalıcı bir hatırayla kalmanızın daha az muhtemel olduğu anlamına gelir.

Sivilce sıktıktan sonra kızarıklık nasıl geçer? Sivilceye sıcak bir el bezi koy ya da ılık kompres yap. Buz kızarıklığı geçici olarak azaltırken, ılık kompres uzun süreli iltihabı azaltır.

Gözeneklerini de açabilir, böylece sebum ve bakterilerin sivilcenin başından dışarıya çıkmasını sağlar. Ilık kompresi sivilcenin üzerinde bir seferde 10-15 dakika tut. Sivilceyi temizlemek için kompresi gün boyu 4 defaya kadar tekrarla.

Sivilce şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Akne kurutucu krem gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!