Sivilce nasıl geçer?

Kategori: Sivilce lekelerine çözüm - 13.972 viewsYorum Yazın
Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer sorusu hemen herkesin ömür çizgisinde bir veya birkaç dönem sorun olarak karşısına çıkacaktır. Sivilce nasıl geçer sorusunun cevapları ile siz de pürüzsüz bir yüze kavuşabilirsiniz! 10 yaş hatta 20 yaş gençleşmek fırsatlarını yakalayabilirsiniz! Büyük bir mucizeyi yaşamak için doğru adrestesiniz! Milyonlarca kişinin sivilcesiz, pürüzsüz bir cilde kavuşmasını sağlayan, gençlik sırrı veren ünlü doktorlar sivilcesiz bir yüz için için size özel hediye niteliğindeki önerileri sunuyor. Benzersiz ve etkileyici gelişmeleri hemen işe koyularak, vakit kaybetmeden yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i sivilcesiz bir cilde kavuşanların tercihi olan denenmiş önerileri de dikkate alıyor ve uyguluyor!

Bu sorunla mücadele etmek ve sivilce nasıl geçer bilmek daha genç, daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cildin garantisidir. Pürüzsüz cilt kendine güvenin anahtarıdır. Kendine güven ise huzur ve sosyalleşmenin beraberinde gelmesini teşvik ediyor. Sivilce nasıl geçer sorusu gençlik dönemleri dışında da bir sağlık sorunu olarak karşınıza çıkabilir. Bu yazıda hiç merak etmeyin tüm çözümleri bulacaksınız! Sivilce nasıl geçer, çözümleri nelerdir tüm detaylarıyla sizi bekliyor. Sivilce sorun olmaktan çıkıyor. sivilceyi büyütmeyin, bitkisel veya tıbbi çözüm önerileriyle hemen sivilce nasıl geçer çaresini uygulamaya başlayın.

 

Bu yazıda sivilce nasıl geçer başlığı altında bulabileceğiniz çözüm önerileri nelerdir?

 • Yüzdeki sivilceler nasıl geçer?
 • Sivilce sıkma gerçek bir çözüm mü?
 • İltihaplı sivilce nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir?
 • İbrahim Saraçoğlu sivilce maskesi
 • Hamilelikte sivilce
 • Sırtta sivilce
 • Peniste sivilce
 • Kafada sivilce
 • Sivilce sabunu

 

Türkçede sivilce olarak kullandığımız daha çok akne diye tanımlanan cilt hastalığı yüz, el, sırt, omuz gibi bölgelerde çıkabilir. Yüzdeki sivilce yarası yanında kafada sivilce, sırtta sivilce, peniste sivilce gibi farklı bölgeler de bu cilt hastalığının görülebildiği organ ve bölgelerdir.

Ciltteki sivilceler özel olarak da yüzdeki sivilceler genellikle ergenlik döneminde, yağ bezleri aktive olduğunda ortaya çıkar, ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Tehlikeli değildir, fakat cilt izlerini bırakabilir.

Sivilceler için çözüm genel uygulamalar yanında bulunduğu bölgeye göre de yapılabilir. Yaygın bir cilt sorunudur. Örneğin ABD’deki insanların en az yüzde 85’i 12 ile 24 yaşları arasında sivilce sorunu yaşıyor.

 

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer?

Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir? Yüzdeki sivilceler nasıl geçer? Sivilcelerden kurtulmanın yolları arasında neler yer alıyor?

 

Sivilce kurutucu etken maddeler

Sivilce kurutucu bileşikleri içeren doğal ürünler kullanarak leke ve sivilce tedavisi yapabilirsiniz. İşte dünyada leke ve sivilce tedavisi için en yaygın olarak kullanılan bileşenler, etken maddeler!

 

Sivilcelere çözüm sunan etken maddeler

 • Resorcinol: Siyah nokta ve beyaz kafaları yıkmaya yardımcı olur.
 • Benzoil peroksit: Bakterileri öldürür, cildin sebum üretimini yavaşlatır.
 • Salisilik asit: Siyah noktaların ve beyaz noktaların tedavisinde yardımcı olur ve iltihabı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur.
 • Kükürt: Tam olarak nasıl çalıştığı bilinmemekle birlikte işe yaradığı görülüyor.
 • Retin-A: Hücre döngüsünden gözeneklerin engelini kaldırmaya yardımcı olur.
 • Azelaik asit: Folikülleri çevreleyen, sebum püskürmelerini durduran ve bakteriyel büyümeyi azaltan hücreleri güçlendirir.

 

Bu maddeler özellikle hafif ve orta düzeydeki sivilce oluşumlarında en iyi sivilce tedavisi çözümleri olarak tercih edilebilir. Daha ileri, kistik sivilce yapılarında sivilce yok edici olarak ağızdan alınan sivilce için antibiyotikler, seyreltilmiş bir kortikosteroid enjekte edilmesi, kontraseptifler, sivilce kremleri ve son olarak İzotretinoin kullanımı çözüm olabilir.

Sivilce geçirme için İzotretinoin şiddetli kistik aknenin ve diğer ilaçlara ve tedavilere cevap vermeyen şiddetli aknenin tedavisi için kullanılan güçlü bir oral retinoiddir.

 

Sivilce geçirme ve sivilce kurutma için dikkat edilecek noktalar

Sivilce oluşumunu engelleyecek ve mevcut sivilce yapılarını kontrol altına alarak tedaviye yardımcı olacak cilt bakımı sivilce esaslı olarak aşağıdaki davranış kalıplarıyla desteklenebilir. Cilt bakımı sivilce ve cilt lekeleri için bilinçli yapıldığında tedaviye büyük bir destek sağlayabilir.

 

Sivilce nasıl geçer? (sivilce nasil gecer)

 • Yüzünüzü günde iki defadan fazla yıkayın, özellikle akne için ılık su ve yumuşak sabunla yıkayın.
 • Cildi ovalamayın ya da sivilceleri sıkmayın; bu, enfeksiyonu daha da aşağı doğru itip daha fazla tıkanmaya, şişmeye ve kızarıklığa neden olabilir.
 • Yüze dokunmaktan kaçının.
 • Sebum ve cilt kalıntısı içermesi muhtemel olduğundan telefonu konuşurken yüzünüzden uzak tutun.
 • Özellikle losyon, krem ​​veya makyaj yapmadan önce ellerinizi sık sık yıkayın.
 • Akne sırt, omuz veya göğüste ise, cildin nefes almasını sağlamak için gevşek kıyafetler giymeyi deneyin. Kafa bantları, başlıklar ve eşarplar gibi sıkı kıyafetlerden kaçının ya da kullanılmışsa düzenli olarak yıkayın.
 • Hassas ciltler için makyaj yapın ve yağ bazlı ürünlerden kaçının. Uykudan önce makyajı çıkarın.
 • Tıraş yaparken elektrikli tıraş makinesi veya keskin güvenlik jilet kullanın. Tıraş kremini uygulamadan önce cildi ve sakalı ılık sabunlu suyla yumuşatın.
 • Saç ve saç kalıntılarını topladığı için saçları temiz tutun. Kakao yağı içerenler gibi yağlı saç ürünlerinden kaçının.
 • Cildin daha fazla sebum üretmesine neden olabileceğinden, aşırı güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. Bazı sivilce ilacı güneş yanığı riskini artırır.
 • Akneyi şiddetlendiren kortizol ve adrenalin üretimini artırabileceğinden, endişe ve stresten kaçının.
 • Terlemeyi önlemek için cildinizi sıcak ve nemli iklimlerde serin ve kuru tutmaya çalışın.

 

Yağlı cilt sivilce tedavisi

Sivilceler için çözüm ararken cilt tipinin önemli olduğuna değinmiştik. Sivilce yok etme konusunda en sorunlu ciltler yağlı cilt tipidir. Yağlı cilt sivilce tedavisi özel uzmanlık gerektirir. Bir dermatolog kontrolünde yağlı cilt sivilce tedavisi ve yağlı cilt için sivilce nasıl geçer sorusuna aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz.

 

Sivilce nasıl geçer-sivilce sabunu-sivilce sıkma-hamilelikte sivilce-kafada sivilce-sırtta sivilce-peniste sivilce-iltihaplı sivilce-sivilce nasıl geçer doğal yöntemler-ibrahim saraçoğlu sivilce-sivilce neden çıkar-yüzdeki sivilceler nasıl geçer-sivilce tedavisi fiyatları 2018-sivilce nasil gecer-akne-sivilce izleri için krem-sivilce lekelerine çözüm-yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer-ciltteki kahverengi lekeler-sivilce izleri nasıl geçer-yüz lekeleri için kesin çözüm-cilt lekeleri-sivilce-sivilce kremi-sivilcelere kesin çözüm-sivilce hapı-sivilce maskesi-güneş lekesi tedavisi-siyah nokta-salyangoz kremi

Sivilce nasıl geçer?

 

Bununla birlikte yağlı ciltlerde sivilce yok etme için yapabileceğiniz bazı pratik uygulamalar da bulunuyor. İşte sivilce yok etme adına dikkat etmeniz gereken kurallar!

 • Sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez ve en çok dört kez olmak üzere sabunla veya krem barla iyi köpüren temizleyici bir ürün seçerek yüzünüzü ya da sivilceli bölgeyi yıkamalısınız.
 • Gözenek sıkılaştırıcı cilt maskesi veya cilt sıkılaştırıcı tonikler kullanın. Sivilceler için cilt sıkılaştırma fazla sebum üretimini sınırlandıracağı için etkili olacaktır.
 • Nemlendiriciler, makyaj ürünleri ve güneş kremi ile günlük rutin cilt bakımızda kullandığınız ürünlerin yağsız ve su bazlı olmasına dikkat edin. Sivilceleri geçirmek için ciltteki yağlanmayı azaltmak gerekiyor. Bu nedenle yağlı kozmetik ürünler kullanmak sivilce oluşumunu tetikleyebilir.
 • Yağlı ciltler için en iyi sivilce kurutucu yöntem peeling yapmaktır. Peeling yağlı ciltlerde hem yağ dengesini sağlamakta, hem ölü hücreleri temizlemekte hem de gözenek sıkılaştırıcı etki ile çalışmaktadır. Ayrıca gözeneklerdeki yağ ve kir birikimi sivilce nedenleri arasında olup en iyi sivilce kurutucu yöntem peeling bu soruna da çözüm sunmaktadır.
 • Sivilce bakımı için sivilce kurutucu tonikler tercih edebilir veya evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Sivilce bakımında sivilce kurutucu tonik için sivilceye iyi gelen yağlar arasından kombinasyonlar hazırlayabilirsiniz.

 

Sivilce sabunu

Normal vücut ve yüz sabunları temizlik sağlamakla birlikte sivilce ve akne için yeterli değildir. Sivilce tedavi yöntemleri arasında sivilce sabunu kullanmak da biliniyor.

Çünkü normal cilt sabunları sivilce sayısının artmasına ve tahrişin daha fazla olmasına neden olabilir. Sabunların içeriğindeki maddeler durumu daha da kötüleştirebilir. Bu durumda sivilce geçiren sabun kullanmak çok daha iyi bir tercihtir. Sivilce sabunu veya akne sabunu olarak bilinen bu ürünler ülkemizde de eczanelerde ve kozmetik marketlerinde kolaylıkla bulunabiliyor.

Sivilce sabununun etkisi, antibakteriyel özellikleriyle bakteriyle mücadeleye, gözenek tıkanıklığını ortadan kaldırmaya, cildinizi nemlendirmeye, temiz ve ferah kalmasını sağlamaya katkıdır.

Sivilce için sabun yüzdeki sivilcelere kesin çözüm sağlamayabilir. Bunun yanında durumun kötüleşmesini durdurur ve iyileşme yönünde olumlu katkılar sağlar. Sivilce için sabun yüzdeki sivilcelere kesin çözüm yerine yüz sivilceleri için ne yapılmalı sorusunun cevabını oluşturan önlemlere zemin hazırlar, destek sağlar.

Bıttım sabunu olarak bilinen yöresel sabun da doğal sivilce sabunu olarak kullanılabilir. Bu konuda bıttım sabunu sivilce ve cilde faydalarını buradan okuyabilirsiniz.

 

Sivilce için sabun markaları

En bilinen yüz sivilceleri için ne yapılmalı sorusuna ilk adım olarak başlanabilecek sivilce sabunları markalarının bir listesini veriyoruz. Liste reklam amacıyla hazırlanmamış olup bilgi vermeyi hedeflemektedir. Linkleri tıklayarak sabunla sivilce tedavisi fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Ayrıca güncel akne ve sivilce sabunu markalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Hamilelikte sivilce

Birçok kadın hamilelik sırasında sivilce sorunu yaşar. En çok ilk ve ikinci aylarda görülür. Androjen adı verilen hormonlardaki artış cildinizdeki bezlerin büyümesine ve yağlı, mumsu bir madde olan sebumun daha fazla üretilmesine neden olabilir. Bu yağ gözenekleri tıkayabilir ve bakterilere, iltihaplara ve çatlaklara yol açabilir.

Hamilelikte sivilce ve doğum sonrası akne genellikle geçicidir. Hormonlar normale döndüğünde muhtemelen geçecektir.

Hamilelikte sivilce tedavisi yerine basit önlemler genellikle yeterli olmaktadır. İşte yapabilecekleriniz! Burada sıralanan maddeler yüzdeki sivilceleri ne geçirir (yuzdeki sivilceler) soruları için de bir yanıt teşkil edebilir.

 • Sivilce yaraları çıkarmayın, çizmeyin, çizmeyin veya sıkmayın. Bu, tahrişi artırabilir ve yara izi bırakabilir.
 • Arındırılmış su içerek cildinizi nemlendirin. Gazlı içeceklerden ve çok fazla kafeinden kaçının.
 • Taze meyve ve sebzeler, yağsız protein kaynakları ve avokado yağı ve fındık gibi sağlıklı yağlarla besleyici bir diyet yiyin. Rafine şekerlerden ve işlenmiş gıdalardan kaçının.
 • Dinlenmek ve rahatlamak için zaman ayırın. Stres ve yorgunluk akne salgınlarını tetikleyebilir.
 • Yastık kılıflarını ve havluları sık sık değiştirin.
 • Bakteriye neden olan yüzünüze dokunmaktan kaçının.
 • Saçlarınızı düzenli olarak yıkayınız, özellikle yağlıysa ve yüzünüzden uzak tutmaya çalışın.
 • Makyaj yaparsanız, “komedogenik olmayan” veya “akne-dışı” etiketli yağsız ürünler kullanın.
 • Reçetesiz tedavileri kullanmadan önce daima doktorunuza danışın. Salisilik asit ve A Vitamini gibi yaygın cilt bakım ürünlerindeki bazı içerikler hamilelik sırasında güvenli olmayabilir.

 

İltihaplı sivilce

Gözenekler tıkandığında ve bağışıklık sisteminiz enfeksiyonla savaşmak için beyaz kan hücrelerini göndererek reaksiyona girdiğinde, çevredeki bölge kızarır, şişer veya iltihaplanır. Buna inflamatuar akne veya iltihaplı sivilce denir.

İltihaplı sivilce, genellikle kan akışını, beyaz kan hücrelerini içeren ve enfeksiyonla mücadele etmek için alanlara ulaştığında, zonklayan ve acı veren bir hastalıktır.

İltihaplı sivilcenin çeşitleri ve tedavi süreçleri vardır. Genellikle iltihaplı sivilce için bitkisel çözüm yerine tıbbi tedaviler ve sivilce ilaçları kullanılması gerekebilir. İltihaplı sivilce iyi tedavi edilmelidir. Sivilce izi ve lekesi kalması ihtimali yüksektir.

 

Sırtta sivilce

Sivilcenin sırtta olması ile yüzde olması arasındaki nedenler farklı değildir. Kandaki hormon seviyeleri yükseldiğinde, bezler fazla yağ üretirler. Aynı zamanda, dökülmeyen ölü deri hücreleri, folikülleri doğru şekilde tıkarlar. Bu süreçlerin bir araya gelmesi petrol birikmesine yol açar ve beyaz noktalarda ve siyah noktalarda sonuçlanır.

Herkesin cildinde yaşayan Propionibacterium acnes bakterileri vardır ve çoğu için herhangi bir soruna yol açmaz. Fakat akne eğilimli insanların yaşadığı cilt üzerindeki yağ birikimi, bakterilerin çoğalması için mükemmel ortamı yaratır. Bu inflamasyona ve irin dolu veya kırmızı lekelerin oluşmasına yol açabilir.

İngiliz Dermatologlar Derneği’ne göre, çikolata veya fast food yiyecekler gibi belirli yiyeceklerin akne oluşumuna neden olabileceğine dair çok az kanıt vardır.

Ancak Amerikan Dermatolog Akademisi, beyaz ekmek ve patates cipsi gibi bazı karbonhidratların akne için potansiyel bir tetikleyici olan kan şekeri seviyelerini artırdığını gösteren çalışmalara işaret ediyor.

 

Sırtta sivilce nasıl geçer doğal yöntemler

Yüzde sivilce, kafada sivilce gibi sırtta sivilce nasıl geçer doğal yöntemler dahil tedavi şekilleri nedir? Sivilce hapı, sivilce kremi, sivilce sabunu, lazerle sivilce tedavisi ve bitkisel sivilce kürleri seçenekler arasındadır.

Sırtta sivilce nasıl geçer doğal yöntemleri uygulamanın yanı sıra beraberinde günlük yaşamda uyulması ve dikkat edilmesi gereken noktalar da bulunuyor. İşte sırtta sivilce nasıl geçer noktasında basit tarifler ve alınabilecek önlemler!

 • Terlemeden sonra yıkanın.
 • Nazik, aşındırıcı olmayan bir temizleyici uygulamak için parmak uçlarını kullanarak sürün.
 • Cildinizi tahriş eden ürünlerden kaçının.
 • Etkilenen alanları fırçalamayın.
 • Sivilceleri sıkmayın, çünkü bu onların yayılmasına ve skarlaşmasına neden olabilir
 • Güneşten uzak durun, çünkü zarar görmüş ciltler akneye daha yatkındır

 

Peniste sivilce

Tüm gözenekli cilt bölgelerinde dolayısıyla peniste sivilce de olabilir. Peniste sivilce durumunda hemen panik olmayın. Peniste sivilce, sırtta sivilce, yüzde sivilce gibi aynı sebeplerden kaynaklanabilir. Bunun yanında nedenler de peniste sivilce oluşumunu tetikleyebilir.

 • Yağlı cilde sahip olmak
 • Nemli iklimde yaşamak
 • Jiletle kasık tüylerini tıraş etmek
 • Pantolon gibi kıyafetlerin ve iç çamaşırlarının sürtünmesi
 • Aşırı sıcakta uzun süre avdet bölgesinin havasız kalacak bir durumun ortaya çıkması

 

Genital bölge sivilce oluşumu için uygun mikrobiyolojik ortam sunabilir. Bu nedenle peniste sivilce oluşumu varsa panik yapmadan tedavi süreçlerini izleyin. Genital bölgede sivilce benzeri şişlik veya yumruların tıbbi veya cerrahi tedavi gerektirebileceğini dikkate alın.

Peniste sivilce nasıl geçer? (sivilce nasil geçer)

Her şeyden önce yüzdeki sivilceler nasıl geçerse peniste sivilce nasıl geçer sorusunun cevabı da aynı protokolleri içeriyor. Peniste sivilce aynı tedavi yöntemlerine endikedir. Sivilce ilaçları, sivilce kremleri, bitkisel sivilce tedavisi gibi çözümler uygulanabilir.

 

Peniste sivilce görürseniz ne yapmalısınız?

Birçok türde penis sivilce ve yumrusu var, ama hepsinin ortak bir yanı var: Asla sivilce sıkmamalı. Penisinizde bir sivilce çıkarmanız enfeksiyona veya yara izine yol açabilir. Penis sivilcesi için genital bölgenizi temiz ve kuru tutmak önemlidir, ancak tahrişe neden olabilecek sert temizlik maddelerini veya ovma uygulamalarından kaçının.

Sivilce geçmezse veya enfekte olma belirtileri göstermiyorsa, tedavi için bir doktora veya dermatoloğa başvurun.

 

Kafada sivilce

Kafa derisi üzerindeki gözeneklerin tıkanması sivilceye neden olabilir. Kafada sivilce çıkması vücudun diğer bölgelerine göre daha seyrek görülür. Çoğu durumda, bir doktor ilaçlı şampuan veya saç derisi tedavisini önerecektir. Bu şampuanlar fazla yağ ve döküntüleri temizleyebilir ve kafa derisindeki aknenin geçmesini sağlayabilir.

 

Kafada sivilce nasıl geçer?

Kafada sivilce tedavisi için şu uygulamalar yapılabilir.

 • Antibiyotik merhemler veya steroid kremler
 • Steroid enjeksiyonları
 • Ağızdan alınan antibiyotikler
 • Alerjik reaksiyonlar için antihistaminikler
 • Fototerapi, aynı zamanda ışık tedavisi, lazer sivilce tedavisi denir
 • İzotretinoin gibi ciddi akne için özel ilaçlar

 

Sivilce sıkma

Sivilce sıkma tehlikeli bir işlemdir. Çünkü sivilce sıkma veya sivilce patlatma sonrası sivilce sayısının artmasına, iz ve leke kalmasına ve hatta iltihabın yayılmasına neden olabilirsiniz. Bununla birlikte sivilce sıkmak içerideki irini boşaltırken enfeksiyonu tüm cilde yayabilir.

 

İbrahim Saraçoğlu sivilce

Aşağıdaki videoda İbrahim Saraçoğlu sivilce kürünü tarif ediyor. Bu sivilce kürü ile doğal bir tedavi yapabilirsiniz. Burada sivilce oluşmaması için yapılmaması gerekenler konusunda da İbrahim Saraçoğlu sivilce önerilerinde bulunuyor.

 

 

 

Sivilce tedavisi fiyatları 2018

Akne ve sivilce tedavisi fiyatları 2018 yılı için de olmak üzere bazı kriterlere göre belirleniyor. Sivilce tedavisi fiyatlarına etki eden faktörler şunlardır:

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sivilce nasıl geçer? (15 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] faydaları arasında ciltteki sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde dut iyi bir görev […]

 2. […] iyi gelen yağlar doğadan elde edebileceğiniz sivilce nasıl geçer ve bitkisel sivilce lekelerine çözüm için en doğal yöntemdir. Pek çok sivilce ve sivilce […]

 3. […] birlikte gözeneklerde biriken yağ dokularının oluşturduğu problemli bölümlerdir. Sivilce tedavisi için yapılabilecek teknikler bulunmakla birlikte doğal çözümler her zaman yan etkiler bakımından […]

 4. […] tıkamadan cildin tüm gün nemli ve yumuşak kalmasını sağlıyor. Eşsiz formülü, sivilcelere karşı etkisi kanıtlanmış patentli MicroClear® teknolojisi içeriyor. Bu özelliğiyle sivilceli ciltler […]

 5. […] sivilce tedavisi yüzdeki sivilceler için olduğu kadar sırt, omuz gibi bölgelerde de […]

 6. […] çinko cilde faydası arasında çinkonun sivilceleri iyileştirmek için etkili bir çare olduğunu gösteriyor. Bu mineral aynı zamanda cildin sivilcelerini ortadan […]

 7. […] yüze kese yapılır mı diye düşünmeyin! Öncelikle sivilce nasıl geçer başlıklı yazıyı okumanızı […]

 8. […] maskesi tarifleri ya da yüze buz sürmek sivilce ve akne tedavisi başta olmak üzere kırışıklık giderici olarak da işe yarıyor. Buz maskesi tarifleri olarak […]

 9. […] cildinizi besler, aynı zamanda aşırı sebumu gözeneklerin içinden emer. Bu sivilce karşıtı maske, cilde besleyici, peeling ve temizleyici faydalar […]

 10. […] iyi gelen yağlar doğadan elde edebileceğiniz sivilce nasıl geçer ve bitkisel sivilce lekelerine çözüm için en doğal yöntemdir. Pek çok sivilce ve sivilce […]

 11. […] birlikte gözeneklerde biriken yağ dokularının oluşturduğu problemli bölümlerdir. Sivilce tedavisi için yapılabilecek teknikler bulunmakla birlikte doğal çözümler her zaman yan etkiler bakımından […]