Sivilce temizleme yöntemleri

Kategori: Sivilce izleri - 833 viewsYorum Yazın
Sivilce temizleme yöntemleri

Sivilce temizleme için doğal veya kozmetik ürünler kullanarak çözümler üretebilirsiniz. Sivilcelerle yaşamak kendinize olan güveninizi kaybetmenize neden olabilir. Akneyi uzak tutmak için yapılması gereken sivilce temizleme uygulamaları çok işinize yarayabilir.

Bu yazıda; sivilce karşıtı yüz temizleme jeli kullananlar neler anlatıyor, akne temizleme için akne temizleyici nasıl kullanılır gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konuları da bulabilirsiniz.

Sivilce karşıtı jel gibi pek çok sivilce ve sivilce izleri tedavisi yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Sivilce temizleme ipuçları

Sivilcelere yatkınsanız veya yağlı cildiniz varsa, sabah ve akşam cilt bakım rutininizin bir parçası olarak yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin.

sivilce temizleme-neutrogena sivilce karşıtı jel-neutrogena sivilce karşıtı yüz temizleme jeli kullananlar-akne temizleme-akne temizleyici
Akne temizleme

Çoğu eczanedeki raflar her türlü yüz temizleyici ile doludur. Hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmaya çalışmak çok zor olabilir.

Akne temizleyicilerin yüzünüzle, örneğin serum veya nemlendiriciden daha kısa temasa sahip olmasına rağmen, akne eğilimli kişiler için özellikle önemlidir. Çünkü “cildin PH’ını dengelemeye yardımcı olurlar.

Ayrıca günlük hayatta emdiğimiz kirleticileri ve bakterileri öldürürler ve tabii ki makyajımızı çıkarırlar. Akne temizleyici ürünler cilt bariyerini koruyarak cildin yeni sivilce oluşumuna karşı daha dirençli hale gelmesini sağlar.

Akne temizleyici ürünler

Akne temizleyici ürünler genel olarak salisilik asit, gözenekleri tıkayan yağın ve ölü deri hücre matrisinin parçalanmasına yardımcı oluyor.

Sivilceniz varsa , doğru temizleyiciyi seçmek, tıkanmış kıl köklerine giren ve sivilcelere yol açan bakterilerin cildinizden kurtulmasına yardımcı olabilir. Kapsamlı bir temizlik, cildinizin yüzeyindeki ölü hücreleri de giderir ve bu da sivilce ilaçlarınızın emilmesini kolaylaştırır.

Akne oluşumlarını kontrol altına almak için kiri çıkaracak ve cildi temiz tutacak kadar güçlü bir akne temizleyici arayın. Cildinizin doğal yağlarını soyabilecek sert yüz sabunlarından kaçının. Sert temizleyiciler ve ovma, sizi yalnızca mevcut sivilcenizin alevlenmesini teşvik edebilecek kırmızı, tahriş olmuş bir cilt ile bırakacaktır.

Dermatoloğunuzdan akneye meyilli cilt üzerinde çalışan bir reçeteli veya reçetesiz temizleyici önermesini isteyebilir, ancak aynı zamanda günlük akneli cilt bakım rutininize de dikkat edebilirsiniz. İşte cilt bakım ürünlerini seçme ve cildinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için temizlemeyle ilgili birkaç ipucu.

Sivilce karşıtı yüz temizleme jeli kullananlar

Sivilce karşıtı yüz temizleme jeli kullananlar veya sivilce karşıtı jel kullananlar için aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekiyor.

  • Nazik, aşındırıcı olmayan ve alkolsüz bir temizleyici seçin.
  • Akne tedavi programınıza uygun bir akne temizleyici bulmanıza yardımcı olması için dermatoloğunuzdan yardım isteyin. Cilt tipinize uygun bir sivilce temizleyici, akne temizleme ürünü arayın.
  • Bazı akne temizleyicileri ve yüz sabunları, akneyle savaşmak ve cildin görünümünü iyileştirmek için bileşenler eklemiştir. İlaçlı temizleyiciler, cildi temizlerken temizlemeye yardımcı olabilecek salisilik asit , sodyum sülfacetamid veya benzoil peroksit gibi akneyle savaşan bileşenler içerir . Salisilik asit tıkanmış gözenekleri temizlemeye yardımcı olur ve şişliği ve kızarıklığı azaltır. Benzoil peroksit cildi eksfoliye eder ve bakterileri öldürür. Sodyum sülfacetamid bakteri üremesine müdahale eder.
  • Cildinizi nemli tutmak için, cildinizde nemi tutan yumuşatıcılar (petrolatum, lanolin, mineral yağ ve seramidler) veya nemlendiriciler ( gliserin ) veya pürüzlü bölgeleri yumuşatmak için eksfolyantlar (alfahidroksi asitler) içeren temizleyiciler arayın.

Sivilce karşıtı jel gibi pek çok sivilce ve sivilce izleri tedavisi yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Sivilce karşıtı yüz temizleme jeli kullananlar yorumları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!